Gazeteden Şapka Nasıl Yapılır?

Çocukluğumuzun en güzel hatıralarından bir yazıyla karşınızdayım. Bu yazımda sizlere gazeteden şapka nasıl yapılır? diyenler için resimli anlatım paylaştım. Eskiden gazete kağıdından şapka yaparak güneşten korunmaya çalışırdık.

Yapımı oldukça basit olan gazete kağıdından şapka yapımı ile sadece bir gazete sayfasından kolay şapkalar yapabilmek mümkün. Tabi ki eskiden yokluk vardı. Şimdi harika bir bolluk var. Kıymetini biliyor muyuz? bilmiyorum ama, yeni nesil şanslı olduğunu söyleyebilirim. Bu çalışmayı çocuklarınıza gösterdiğinizde belki de size gülecekler. Hatta bu basit çalışmayı önemsemeyebilirler.

Fakat eskiden gazeteden şapka yapmak, gazete kağıdından kayık yapmak gibi çeşitli eğlencelerimiz vardı. Bu çalışma da eskilerden kalma ve gazete kağıdından şapka yapmak isteyenler için bir nostalji olsun diye paylaştım. Şimdi sizleri gazete kağıdından kolay şapka yapmak isteyenler için basit yapımını gösteren resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 
 

gazeteden-sapka-nasil-yapilir

journaux sur un chapeau – Zeitungen aus dem Hut – newspapers out of a hat – ephemerides de biretum – giornali su un cappello – periódicos fuera de un sombrero

Gördüğünüz gibi yapımı oldukça kolay olan gazete kağıdından şapka yapmak için resimli anlatımdan yararlanabilirsiniz. Kolay yapılan şapka ile özellikle köylerde tarlada çalışırken insanımız güneşten korunmak için bu tür çalışmaları çokça yaparlardı. Dediğim gibi bu tür çalışmalar eskide kaldı. Umarım bir nostalji yaşatmış olmuşumdur size… kolay gelsin.

 

Kolay Rüzgar Gülü Yapımı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. kolay rüzgar gülü nasıl yapılır, pratik rüzgar gülü yapımı ve rüzgar gülü nasıl yapılır hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. TUĞÇEM diyor ki:

    gazeteden şapka yapılışını arıyordum. teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir