Hazır Parke Taşı Kalıbı Yapılışı Resimli Anlatım

Eviniz bahçeli ise bu yazımız sizin işinize çok yarayacak. Bu yazımızda sizlere evinizin bahçesine parke taşları yerleştirmeniz için size gerekli olacak parke taşlarının kolay yapılışını aktaracağız. Bu sayede kolay ve pratik bir şekilde sizlerde evinizin bahçesi için hazır parke taşı kalıbı yapabilecek ve dilediğiniz şekillerde kalıp yapıp, evinizin bahçesini harika şekillere dönüştürebileceksiniz.

Bu yazımızda kafanızdaki sorular olan bahçelere nasıl taş döşenir? parke kalıpları nasıl yapılır? hazır parke taşı nasıl yapılır? taş kalıbı nasıl hazırlanır? gibi soruların da cevabını bulacaksınız. Bu yazımda sizlere evde kolay hazır parke taşı kalıbı yapmak isteyenler için resimli anlatımlar paylaştım. Bu güzel kalıp çalışmasını tahta ile yapabilirsiniz. Demirden yaptırabilirsiniz. En kolayı tahtadandır.

Marangoza giderek şekilli parke taşı kalıbı yapmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Kağıt üzerinde çizip marangoza verdiğinizde size 5 veya 6 boşluklu kalıp hazırlar. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma sayesinde beton dökerken kullanacağınız kalıp sayesinde evinizin giriş yolunu veya bahçenize kilit parke taşı kalıplı yollar yapabilirsiniz.

Resimli anlatımlarda hazır parke taşı kalıbı ile hazırlanmış örnekleri görebilirsiniz. Sizde evinizde tahtadan hazır parke taşı kalıbı yaptırarak bu güzel çalışmaları kendiniz yapabilirsiniz. Şimdi sizleri evde kolay hazır parke taşı kalıbı yapmak için resimli örneklerle ve anlatımlarla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi2

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi3

 
 

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi4

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi5

hazir-parke-tas-kalibi-yapimi6

Bu kalıpları kendiniz farklı şekillerde yapabilirsiniz. Bunun için size gerekli olan sadece tahtadır. Kafanızda düşündüğünüz şekli tahtalar sayesinde birleştirip, çaktıktan sonra parke taşı olarak kullanmak istediğiniz bölümleri kazıp, o kısımlara yerleştirmeniz yeterlidir. Üzerine beton döktükten sonra kalıbı çıkartıp, sonraki sıraya ilerleyebilirsiniz. Dilerseniz kalıpları ayrı ayrı yapıp, taşları tek tek üreterek de sıraları ilerleyebilirsiniz.

Aşağıdaki videoları izleyerek, fikir edinebilirsiniz.

 

chemin de jardin pratique – praktische Gartenweg – practical garden path – horto iter practica – pratico sentiero del giardino – sendero del jardín práctico

Yukarıda gördüğünüz gibi anlatımlı videolarda da nasıl yapılacağı tarif ediliyor. Bu güzel çalışmayı sizde eviniz için düşünebilirsiniz. Yapmanız gereken hazır parke taşı kalıbı yaptırıp, beton dökerek evinizin yolunu veya bahçenize giden yolları bu şeklide yapmak. Kolay gelsin.

 

Kolay Patik Nasıl Örülür? Resimli Anlatım başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. kolay patik nasıl örülür, kolay patik nasıl yapılır ve kolay patik örme yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

2 Yanıt

  1. ibrahim diyor ki:

    Arkadaşlar bana parke taşı kalıbı lazım acil 05415414763

  2. Burcin Erkan diyor ki:

    parke taşı kalıbını http://www.drnstore.com adresinden temin edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir