Kağıttan Küp Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Kağıttan Küp Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Kağıt kullanarak çok kolay bir şekilde kare küp yapabilirsiniz. Bu yazımızdan sonra hemen deneyin ve kolaylıkla yapabildiğinizi göreceksiniz. Altta yer alan adımları takip ederek sizde daha değişik renklerde karton küpler yapabilirsiniz. Karton küp yapıp da ne yapacağım demeyin.

Süs amaçlı kullanabilirsiniz. Çocuklarınızla okul öncesi olarak bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Kartondan küp yapıp sarkaç süs şeklinde çocuk odasında da değerlendirebilirsiniz. Altta adım adım önce renkli mukavva üzerinde küp oluşturmak için çizim yapılıyor.

Daha sonra makas ile kesilen yerlerden birleştirilip, kolayca küp ortaya çıkartılıyor. Biraz origami yani kağıt katlama sanatını andıran bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Kolay gelsin.

kagittan-kup-nasil-yapilir

kagittan-kup-nasil-yapilir2

kagittan-kup-nasil-yapilir3

kagittan-kup-nasil-yapilir4

 
 

kagittan-kup-nasil-yapilir5

kagittan-kup-nasil-yapilir6

kagittan-kup-nasil-yapilir7

kagittan-kup-nasil-yapilir8

kagittan-kup-nasil-yapilir9

kagittan-kup-nasil-yapilir10

 

Plastik Kaşıktan Uğur Böceği Yapılışı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. plastik kaşık değerlendirme, plastik kaşık ile uğur böceği yapımı ve plastik kaşıktan magnet yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir