Kartondan Ev Yapımı Resimli Anlatım

Çocuklarınıza pahalı oyuncaklar almak yerine, onlara pratik malzemelerden kolaylıkla kendi hayal gücünü kullanarak harika karton evler yaptırabilirsiniz. Böylece büyük paralar harcamamış olursunuz. Hem de çocuklarınızın el becerilerini de geliştirmiş olursunuz.

Bu yazımda sizlere kartondan ev yapmak isteyenler için çok güzel eğlenceli bir çalışma paylaştım. Altta paylaştığım çalışmayı çocuklarınız için okuldan verilen ödevlerde kullanabilirsiniz. Okul öncesi çalışması olarak da nitelendirebileceğimiz bu çalışma ile kartondan ev maketleri yapabilirsiniz.

Mukavvadan maket ev yapmak için minyatür projeler olarak da bu çalışmayı aslında adlandırabiliriz. Kartondan yapılan ev çalışmalarına bayılıyorum. Hem güzel oluyor. Hem de eğlenceli oluyor. Öncelikle bu güzel çalışmayı yaparken size lazım olacak malzemelere bakalım ;

  • karton süt kutuları veya benzeri kutular.
  • yapıştırıcı.
  • makas.
  • kalem.
  • sprey boya veya sulu boya.

Malzemeleri temin ettikten sonra öncelikle süt kutularından maket ev modeli olarak çeşitli ev çalışmaları yapmakla başlayabilirsiniz. Apartman düzeninde alçak ve yüksek olarak evleri kartondan yapabilirsiniz. Mukavvadan ev yapmak için size bir de otoyol lazım olacak. Daha doğrusu sokak desek daha doğru olur. Geniş mukavvadan sokağı yaptıktan sonra üzerine evleri yapıştırmanız yeterli olacak.

Detaylara inerseniz sokak lambası, trafik ışıkları ve yolun çizgilerini de oluşturabilirsiniz. İnanın güzel ve eğlenceli bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Şimdi sizleri kartondan minyatür ev yapmak için çalışmayı gösteren resimlerle baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

kartondan-ev-nasil-yapilir

kartondan-ev-nasil-yapilir2

kartondan-ev-nasil-yapilir3

kartondan-ev-nasil-yapilir4

 
 

kartondan-ev-nasil-yapilir5

kartondan-ev-nasil-yapilir6

kartondan-ev-nasil-yapilir7

kartondan-ev-nasil-yapilir8

kartondan-ev-nasil-yapilir9

kartondan-ev-nasil-yapilir10

kartondan-ev-nasil-yapilir11

carton fait maison – hausgemachte Pappe – homemade paperboard – cartone casalingo – cartón casera

Bu güzel çalışmayı çocuklarınızla birlikte yapmalısınız. Hem eğlenecekler. Hem de kartondan minyatür ev yapmayı öğrenecekler. Bu tür eğlenceli çalışmalar ile çocuklarınızın el becerilerini de geliştirmiş olursunuz. Kolay gelsin.

 

Kartondan Gitar Yapımı Resimli Anlatım başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. karton gitar nasıl yapılır, kartondan gitar nasıl yapılır ve kartondan gitar oyuncağı yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Yasin diyor ki:

    Bir öğrenci için kartondan ev yapmamız gerekti. Nasıl yapalım derken yazınızı bulduk ve hemen uygulayarak evi yaptık. Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir