Keçeden Mutfak Süsü Yapımı

Evde Keçeden Mutfak Süsü Yapımı

Keçe kullanarak küçük ve güzel süs eşyası yapacağız. Bunları daha çok mutfakta kullanabiliriz. Böylece mutfağımızı daha da güzelleştirmiş oluruz. Keçeden mutfak süsü yapımı çalışmasını magnet çalışmasına da dönüştürebilirsiniz. Yaptığınız mutfak süsünün hemen arkasına mıknatıs yerleştirerek, buzdolabınıza asabilirsiniz.

Evde keçeden yapılan diğer süs çalışmalarını sitemizde yer alan keçe kategorisinden ulaşabilirsiniz. Birçok keçe çalışmasını sitemizde paylaştım. Yine bu yazımın sonunda diğer keçe çalışmaları da bağlantı şeklinde önünüze çıkacak. Dilerseniz o bağlantılara tıklayarak keçeden yapılan çalışmalara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Keçeden süs yapımı ile ilgili sizlerde evinizde bu tür çalışmalar yapıyorsanız? mutlaka bize gönderin ve yayınlayalım. Yine evden para kazanmak isteyen hanımlar içinde bu yazımdaki çalışma bir nevi ek kazanç olabilir. Evde keçeden süs yapabilir ve bunları satabilirler. Evde keçeden mutfak magnet yapımının resimli anlatımı ve malzemeler ise şöyle ;

Malzemeler :

– bir dikiş iğnesi.
– bazı pimleri.
– kahverengi, beyaz, koyu yeşil ve kırmızı keçe ve dikiş ipliği.
– şerit dar bir siyah olabilir.
– dikiş veya kumaş makası.

Yapılışı :

evde-keceden-mutfak-susu-yapimi

evde-keceden-mutfak-susu-yapimi2

İlk önce desen şekiller kesip, bir adet yarım ay şekli, bir adette kırmızı meyvenin şekli… İki tane yeşil yaprak şekli, iki kahverengi daire şekiller kesmekle başlayabilirsiniz. Daha sonra en az 12 cm. ebatlarında şerit kesin.

evde-keceden-mutfak-susu-yapimi3

Dairenin içine süsü asabilmek için askı ipi dikmelisiniz. Daha sonra da diğer kahverengi parçayla birleştirip dikebilirsiniz.

 
 

evde-keceden-mutfak-susu-yapimi4

Daha sonra beyaz parçayı kahverengi parçaya dikiniz.

evde-keceden-mutfak-susu-yapimi5

Üst kısmına ise yaprakları dikiniz.

evde-keceden-mutfak-susu-yapimi6

Küçük kırmızı parçayı ise yaprakların tam ortasına dikiniz.

evde-keceden-mutfak-susu-yapimi7

Yaptığınız süsün önden ve arkadan görünüşü…

evde-keceden-mutfak-susu-yapimi8

evde-keceden-mutfak-susu-yapimi

Yaptığınız süsün son hali bu şekilde olmalı… Güle güle kullanın.

Benzer bir çalışmanın videosu dilerseniz izleyin…

felt ornaments – ornements en feutre – fühlte Schmuck

 

Keçeden Toka Yapılışı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. Dichtung Schnalle, evde keçeden toka yapımı ve joint boucle hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir