Nikah İçin Gerekli Evraklar

Nikah İçin Gerekli Evraklar

Nikah günü alabilmek için gereken evraklar nelerdir? Gelin ve damat adayları bu özel gün için en güzel tarihleri seçmeyi dilerler. Nikah işlemleri içinse gereken evrakları bir an önce tamamlayıp, mutlu bir yuva kurmanın ilk adımını da atmayı isterler.

Öncelikle nikah tarihi almanız için gerekenler şöyle ;

İlk etapta kan tahlili yaptırmanız gerekiyor. Bu işlemi kolaylıkla aile hekiminize giderek, öğrenebilirsiniz. Yada herhangi bir sağlık ocağına gitmeniz de işinizi kolaylaştıracaktır. Kan tahlil işlemini ücretsiz yaptırabilirsiniz. Fakat özel bir hastanede bu işlemi yapacak olursanız 75TL gibi bir ücreti gözden çıkartmanız gerekiyor.

İstenilen kan tahlilleri ise ;

– Kan grubu öğrenme tahlili.
– HBsAg.
– Anti HIV.
– Anti HCV.
– VDRL-RPR
– Hemoglobin elektroforezi (Hdf – HPLC)

Üstteki listede istenilen tüm tahlilleri yatırmanız gerekiyor. Son olarak da akciğer filmi de istenebilir. Tahlil sonuçlarını aldıktan hemen sonra ise 1 adet fotoğraf alarak aile hekiminize sunarak, başvurunuzun onay alma işlemini tamamlamanız gerekiyor. Onay için kaşe ve imzalı evraklarınızı aldıktan sonra 4 fotoğraf ile bulunduğunuz bölgedeki belediye evlendirme dairesine başvurmanız yeterlidir.

 
 


nikah-islemleri-icin-gereken-belgeler

 

Çiçek Motifli Kapşonlu Bebek Yelek Örneği Videolu Anlatımlı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. 2015 bebek yelekleri, 2015 yelek örnekleri ve 2016 bebek yelekleri hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir