Oje İle Kupa Bardak Süsleme

Çalışma oldukça kolay ve eğlenceli olmakla beraber tek tip kupa bardaklarınızı oje yardımı ile harika süslemelerle güzelleştirebiliyorsunuz. Evde ojeyle kupa bardak süsleme çalışması sayesinde sizde değişik desenlere sahip kupa bardaklara sahip olabileceksiniz. Çalışmayı kolay bir şekilde evde yapabilirsiniz ve yaparken de eğleneceksiniz. Bu güzel çalışmayı yaparak doğum günü hediyesi olarak da arkadaşınıza veya sevdiğiniz kişilere verebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay oje ile kupa bardak süsleme çalışması için malzemeler ise şöyle ;

  • oje.
  • folyo tabak.
  • kürdan.
  • yapışkanımsı su.

İlk olarak folyo tabağa hangi renkte desen yapacaksanız ojeyi döküyorsunuz. Ojenin yapışkanımsı özelliği sayesinde galiba normal su ile de yapılabiliyor. Daha sonra kürdan ile desen için ebruli sanatında olduğu gibi kendinize göre rengi karıştırıyorsunuz. Daha sonra bir zaman bekledikten sonra kupa bardağı suya batırmanız gerekiyor. Bir süre bu şekilde tuttuktan sonra bardağı çıkarttığınızda karşınıza alt tarafı desenli muhteşem bir kupa bardak çıkıyor. Bu çalışmayı farklı renklerde ve desenlerde yapabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma ile oje ile kupa bardak süsleme çeşitlerini kendinize göre geliştirebilirsiniz. Evde kolay yapabilir ve yaptığınız çalışmaları satışa da sunabilirsiniz. Kupa bardak süsleme çalışmaları olarak sanırım bu ilk paylaşımım olacak. Daha önce bardak altlığı yapımı ile ilgili çeşitli çalışmalar paylaşmıştım. Bu yazımda paylaştığım çalışmayı beğenirseniz sosyal medya hesabınızda paylaşırsanız sevinirim. Şimdi evde ojeyle kupa bardak süsleme çalışmasının resimli anlatımı ile sizleri baş başa bırakıyorum.

 
 

oje-ile-kupa-bardak-susleme

Evinizde farklı renklerde ojeler varsa onları kullanarak daha değişik renklerde ve desenlerde kupa bardakları süslemesi yapabilirsiniz. Bu çalışmayı daha fazla geliştirip değişik şekilde yaparak paraya dönüştürebilir ve satışa sunabilirsiniz. Birbirinden güzel kendin yap çalışmalarını sürekli paylaşmaya devam edeceğiz. Kolay gelsin.

source : http://www.coco29.com/diy-christmas-gift-ideas-for-mothers-and-grandma/

 

Topuklu Ayakkabının Zararları başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. bayan topuklu ayakkabı, duruş bozuklukları ve moda zorlukları hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir