Portakal Kabuğundan Mum Yapılışı

Portakal kabuğundan mum yapılışıyla alakalı paylaştığımız bu güzel içeriği zenginleştirdik. Hemen altta farklı bir anlatımlı video ile yine birbirinden değişik örnekleri bulacaksınız. Farklı olarak anlatımı yine galeride yer alan çalışmalardan yararlanabilirsiniz. Sizde evinizde bu tür mumluk süs çalışmaları yaparak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Çoğumuz mumları severiz. Fakat şekilli ve değişik mumlarda hep dikkatimizi çekmiştir. Evimizde çok güzel duracağını düşündüğümüz portakal kabuğundan mum yapımını sizlerle paylaşıyoruz. Portakal kabuğundan mum yapılışı ile ilgili bu çalışma sayesinde sizde yediğiniz portakal kabuklarından çok şık dekoratif mumluklar yapabileceksiniz.

Bu yazımda paylaştığım portakaldan mumluk yapılışına benzer bir çalışma olarak yine sitemizde mandalinadan mumluk yapılışını da paylaşmıştım. O çalışmayı da yine dekorasyon veya kendin yap kategorilerinde bulabilirsiniz. Hatta bu yazımın sonunda da belki o çalışma belirebilir. Bağlantısına tıklayarak, mandalinadan mumluk yapılışı çalışmasına ulaşabilirsiniz.

 
 

 

Bu paylaşımı dilerseniz, çocuğunuzun okul ödevinde de kullanabilirsiniz. Hem kolay hem gösterişli olan bu buluş ile evleriniz şahane gözükecek.

 

Resimdeki gibi kestiğimiz portakal kabuğu için fitilimizin dik durmasını sağlamak amacıyla portakalın üzerine bir pipet koyabilirsiniz. Fitil bu şekilde pipete dolayabilir ve düz kalmasını sağlayabilirsiniz.

 

Hazırladığınız bu işlemden sonra önceden cezve yardımı ile parçalanmış mumu eritip, sıvı halde bu resimdeki gibi içine döküyoruz.

 

Artık portakallı mumumuz hazır. Yakıp keyfini çıkartabilirsiniz. Diğer türlerde de yapabilmeniz için size örnek portakaldan mumlar…

 

 

Orange Kerzenhalter – orange candle holders – orange candle holders

 

Kalın İpten Kolay Paspas Yapılışı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. dicken Seil mop, épaisse vadrouille corde ve kalın ipten kilim yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Nuray Gençtürk diyor ki:

    Bu çalışmadan yaptıysanız ve farklı olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka bize gönderin. Sizin isminiz ile paylaşalım. Yorum yazmadı da unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir