Teneke Kutudan Minyatür Soba Yapmak

Bu yazımda sizlere biraz profesyonel bir çalışma paylaştım. Resimli anlatımda teneke kutudan minyatür soba yapmak isteyenler için adım adım ne yapılacağı detaylıca verilmiş. Yapmanız gereken teneke kutuları temin etmek ve resimli anlatımdaki tarifi uygulayarak kendinize kullanmak üzere veya satmak üzere minyatür soba çalışması yapmak.

Yapımı kolay gibi gözüküyor ama biraz tehlikeli bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden yardım alsanız iyi olacak… Evde teneke kutudan soba yapmak için kullanacağınız malzemeler ise teneke kutular, kesecek aleti, boya kalemi, sarı malzeme sünger galiba, tel askılık malzemelerinden oluşuyor.

 
 

Yapımını resimli anlatımdan yararlanarak kısa sürede anlayabilir ve nasıl yapacağınızı kavrayabilirsiniz. Teneke kutudan küçük soba yaparak dış ortamlarda ısınabilirsiniz. Bir nevi küçük tüp yapmış oluyorsunuz. Üzerinde yemek pişirebilirsiniz. Özellikle de piknik alanlarında semaverden sonraki yardımcınız olacak.

Öte yandan semavere de benziyor aslında… Teneke kutudan minyatür soba yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 

Gördüğünüz gibi küçük kuru dallarla veya tahta parçaları ile ateş yakabileceğiniz minyatür soba çalışmasının tamamlanmış halini gördünüz. Sizde bu güzel çalışmadan yapabilir ve pikniklerde küçük minyatür sobanız olmuş olur. Bu tür çalışmaları profesyonelce yapıp satışa da sunabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://prepared-housewives.com/how-to-build-a-rocket-stove-and-impress-the-boys/

 

Bisikletle Karda Kaymamak İçin Klips Kullanmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. bisiklet klips kullan, lastik klips kullan ve use clips hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. ahmet timur diyor ki:

    soba çok güzel olmuş anlatımda çok kaliteli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir