Tezhip Nedir? Tezhip Örnekleri

Tezhip

Bu yazımızda sizlere tezhip nedir? nasıl yapılır? örnekleri nelerdir? bu sorulara cevaplar hazırladık. Tezhip eski bir süsleme sanatıdır. Arapçada ” altınlama ” veya ” yaldızlama ” anlamına gelmektedir.

Fakat tezhip sadece altınla değil, boyayla da yapılmaktadır. Tezhip sanatı daha çok yazma kitapların sayfalarını, hat levhalarının kenarlarını süslemede kullanılmıştır. Aşağıda sizin için derlediğimiz en güzel tezhip örnekleri yer almaktadır.

 
 

Tezhip sanatına merakınız varsa alttaki örneklere bayılacaksınız. Hepsi çok güzel ve değişik çalışmaların nasıl yapıldığını anlatan çalışmaları araştırıyorum. Bulduğumda bu güzel çalışmaya iliştirip yayınlayacağım. Sizde bu güzel çalışmaları yapabiliyorsanız veya yaptırmak istiyorsanız hemen bu yazımızın altına yorum bırakmanızı isteriz. Kolay gelsin.

 

Kolay Bileklik Yapımı başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. basit bileklik yapılışı, basit bileklik yapımı ve bileklik yapılışı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir