Yağlı Kağıttan Avize Yapımı Resimli Anlatım

Yağlı Kağıttan Avize Yapımı Resimli Anlatım

Evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz avize yapımını sizlere resimli bir şekilde aktaracağız. Bu paylaşımımızda yağlı kağıt kullanarak evinizde harika avizeler yapabileceksiniz. Aşağıda paylaştığım kelebek şablonlarını yağlı kağıt veya kalın şeffaf plastik üzerinde çizerek kesebilirsiniz. Yağlı kağıttan avize yapmak isteyenler alttaki resimli anlatımı takip ederek aynısını kolaylıkla yapabilirler. Hazırlanışı biraz karışık olsa da malzemeler şöyle ;

  • ışık lamba kablo tesisatı.
  • sprey boya.
  • yağlı kağıt veya şeffaf plastik.
  • makas veya maket bıçağı.
  • zincir veya ip.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra ilk olarak şeffaf plastikten kelebek şablonlarını keserek başlayabilirsiniz. Daha sonra zincir veya ip ile kelebek figürlerine bağlayıp, sarkaç şeklinde yapacağınız avizeye monte edebilirsiniz. Yapımı biraz karışık gelse de bu tür çalışmaları yapanlar kolaylıkla evlerinde yağlı kağıttan avize yapımını tamamlayabilirler. Şeffaf plastikten avize yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

 
 

yagli-kagittan-avize-yapimi yagli-kagittan-avize-yapimi2 yagli-kagittan-avize-yapimi3 yagli-kagittan-avize-yapimi4

Benzer çalışmaları yine ilerleyen günlerde yazılarımızda paylaşacağız. Kelebek figürlerini sprey boya ile farklı renklere boyayabilirsiniz. Yapacağınız avize çalışmasını kendinize göre geliştirebilir ve değiştirebilirsiniz. Evde kolay avize yapımı ile ilgili çeşitli çalışmaları dekorasyon ve kendin yap bölümünde sürekli olarak paylaşmıştım. Yine benzer çalışmaları bu yazımın sonunda benzer yazılar bölümünde karşınıza çıkacak o projelere de göz atmanızı öneririm. Kolay gelsin.

lustres fabriqués à partir de papier ciré – Kronleuchter aus Wachspapier – chandeliers made from wax paper

 

Süt Kutusundan Neler Yapılır? başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. süt kutusu değerlendirme, süt kutusu geri dönüşüm ve süt kutusundan cüzdan yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir