Yün İpten Ponpon Nasıl Yapılır

Yün ipten ponpon nasıl yapılır diyenler için ayrıntılı ve güzel bir resimli anlatım paylaştım. Daha önce de çatalla ponpon yapmak için benzer güzel çalışmalar paylaştığımı hatırlıyorum.

Hatta o paylaştığım çalışmalar hemen bu yazımın altında karşınıza çıkacaktır. Onları da incelemenizi öneriyorum. Bu yazımda sizlere yün ipten kolay ponpon yapmak için nasıl yapılacağına dair resimli güzel bir anlatım paylaştım.

Adımları takip ederek sizde kolay ponpon yapmayı öğrenebilirsiniz. Ponpon top yapmak için yün ip veya benzeri bir ip kullanabilirsiniz. Yapılışı ise öncelikle sıkıca bir kartona sardıktan sonra ortasından bağlayıp, kesmeniz gerekiyor.

 
 

Top haline getirmek biraz uğraştırıcı olsa da bittikten sonra küçük ponpon toplara sahip olmuş oluyorsunuz. Evde yün ipten ponpon yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

yun-ipten-ponpon-nasil-yapilir

source : http://www.repiny.com/pin-7441.html

 

Ayakkabı İpinden Kolay Bileklik Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. ayakkabı bağcığından kolye yap, ayakkabı bağcığıyla bileklik yap ve ayakkabı bağcığıyla takı yap hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Esma diyor ki:

    Ya bişi dicem ben tam anlamadımm keşke resimli anlatımın daha detaylı olsaydı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir