NEVRESİM TAKIMI DANTEL MODELLERİ

nevresim-takımı-dantelleri5-480x415
Nevresim-Takımı-Dantelleri

Nevresim takımı dantelleri

Çeyiz hazırlıkları içerisinde en çok önem verilen hazırlıklardan birisi nevresim takımlarıdır. Nevresim takımı danteller ile süslenerek yatak odalarında şık bir görünüm oluşmakta.

Danteller birçok kişi için oldukça eski bir el işi olduğu düşünülse de hala çeyizlerin en önemli parçaları. Büyük bir özen ve emekle yapılan dantel işleri nevresim takımlarının üzerine eklenerek harika tasarımlar ortaya çıkmaktadrı.

nevresim-takımı-dantelleri2-500x500

Nevresi takımı dantelleri için burada olduğu gibi ince bir şerit halinde işlenen tek sıra dantellerden kullanabilirsiniz. Bu dantel modellerinin işlenmesi daha kolaydır.

nevresim-takımı-dantelleri7-500x500

Nevresim takımı dantelleri için bu şekilde daha büyük bir dantel modeli de kullanabilirsiniz. Bu şekilde göbekli dantel modellerinin işlenmesi biraz zaman ve emek gerektirir. Dantel işlemeyi seviyorsanız eğer çeyiz hazırlıkları için bu şekilde bir dantel modeli kullanabilirsiniz.

nevresim-takımı-dantelleri1-500x500

Nevresim takımı dantelleri yapıldıktan sonra uygun bir şekilde nevresimlerin üzerlerine geçirilmektedir. Bunu siz yapamıyorsanız eğer çeyiz işleri yapan kişilerden dantelleri nevresim ile birleştirmesini isteyebilirsiniz.

Nevresim takımlarına danteller ekleyebileceğiniz gibi pike takımları üzerine da danteller eklenmesi mümkündür. Çeyiz hazırlıklarınızı yaparken hem nevresim takımı için hem de pike takımı için farklı dantel modelleri hazırlayabilirsiniz.

nevresim-takımı-dantelleri8-401x500

Nevresim takımı dantelleri için burada sizlere farklı örenekler sunmaya çalıştım. Buradaki örneklerden yardım alabilirsiniz. Burada yapılan nevresim takımı süslemeleri ve kullanılan renkleri de dikkate alarak kendi çeyiziniz için hazırlıklar yapabilirsiniz.

nevresim-takımı-dantelleri3-500x500

kaynak: https://tr.pinterest.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*