Nikah İçin Gerekli Evraklar

 

 

0

 

Nikah İçin Gerekli Evraklar

Nikah günü alabilmek için gereken evraklar nelerdir? Gelin ve damat adayları bu özel gün için en güzel tarihleri seçmeyi dilerler. Nikah işlemleri içinse gereken evrakları bir an önce tamamlayıp, mutlu bir yuva kurmanın ilk adımını da atmayı isterler.

Öncelikle nikah tarihi almanız için gerekenler şöyle ;

İlk etapta kan tahlili yaptırmanız gerekiyor. Bu işlemi kolaylıkla aile hekiminize giderek, öğrenebilirsiniz. Yada herhangi bir sağlık ocağına gitmeniz de işinizi kolaylaştıracaktır. Kan tahlil işlemini ücretsiz yaptırabilirsiniz. Fakat özel bir hastanede bu işlemi yapacak olursanız 75TL gibi bir ücreti gözden çıkartmanız gerekiyor.

İstenilen kan tahlilleri ise ;

– Kan grubu öğrenme tahlili.
– HBsAg.
– Anti HIV.
– Anti HCV.
– VDRL-RPR
– Hemoglobin elektroforezi (Hdf – HPLC)

 

 

Üstteki listede istenilen tüm tahlilleri yatırmanız gerekiyor. Son olarak da akciğer filmi de istenebilir. Tahlil sonuçlarını aldıktan hemen sonra ise 1 adet fotoğraf alarak aile hekiminize sunarak, başvurunuzun onay alma işlemini tamamlamanız gerekiyor. Onay için kaşe ve imzalı evraklarınızı aldıktan sonra 4 fotoğraf ile bulunduğunuz bölgedeki belediye evlendirme dairesine başvurmanız yeterlidir.

nikah-islemleri-icin-gereken-belgeler

nikah-islemleri-icin-gereken-belgeler

 

 

Daha önce paylaştığımız Çiçek Motifli Kapşonlu Bebek Yelek Örneği Videolu Anlatımlı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir