NOHUT MODEL BEBEK YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

1x1.trans
Nohut-Model-Bebek-Yelegi

Nohut model etek ucundan başlamalı bebek yeleği modeli yapımı

Bebekleri için hazırlık yapanlara farklı örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yine şiş örgüsü ile yapılan çok şık ve gösterişli bir nohut modelli bebek yeleği modelinin yapımını göstermek istiyorum.

nohut-model-bebek-yelegi2

Detaylı yapım aşamasını sizlere video ile sunacağım bu yelek modeli hem kız çocukları için hem de erkek çocukları için yapılabilecek bir örgü işi. Bebek yelek modelleri içerisinde nohut model sıklıkla kullanılıyor. Burada da etek ucundan yelek yapımına başlanmış ve yeleğin beden kısmında nohut modeli kullanılmış.

nohut-model-bebek-yelegi3


Bebek yeleği yapılırken orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış. Şiş olarak ise ipe uygun kalınlıkta 4 numara şiş kullanılmış. Yelek 1-2 yaşa uygun olan bir yelek. Siz modeli öğrenerek daha büyük bir yelek modeli yapabilirsiniz.

Bebek yeleği yapılırken öncelikle yeleğin arka kısmı yapılıyor. Etek ucundan lastik yapılarak yeleğe başlanıyor. Yapılan lastik sonrasında nohut modeli yapılmış. Yeleğin beden kısmı yapıldıktan sonra arka kısımdan kol kesimleri yapılmış ve daha sonra düz bir örgü örülerek devam edilmiş.

nohut-model-bebek-yelegi4

Yeleğin ön kısmında da aynı şekilde iki parça ön kısmı için önce lastik yapılıp sonra nohut modeli yapılmış en sonunda kol ve yaka kesimleri yapılarak yeleğin ön kısımları da tamamlanmış ve daha sonra yeleğin bütün parçaları birleştirilmiş.

Bebek yeleği örnekleri olarak bu model dışında sitemizde yer alan diğer yelek modellerine de göz atabilir ve farklı örnekleri deneyebilirsiniz.

Nohut model bebek yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCXaya44nFXaDJ-dC04Z9WDg

KILÇIK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*