ÖĞREN YAP TEKNİĞİYLE V SAÇ ÖRGÜ ÖRNEĞİ

 

 

0

 

Hızlı örgü tekniklerine devam ediyoruz. Bu model yada örnek atkı, hırka, şal, yelek gibi örgüleriniz de çok işinize yarayacak. Kolayca öğrenip, hemen bende yapacağım diyebileceğiniz bir çalışma olup, ben böyle öğrendiğim için öyle dedim.

Adım adım açıklamasını vereceğim örneği öğrendikten sonra bence bir süveter örmeniz gerekir. Çünkü kış ayındayız ve soğuklar iyice bastırmadan çocuklara veya kendinize yada çok sevdiğiniz eşinize örmelisiniz.

Evet laf kalabalığı yapmadan şimdi bu çalışmayı yapmaya nasıl başlayacağız. Gelelim asıl konuya ; ilk olarak malzemeler ip, şiş yeterli oluyor. Daha sonra ise tarife uygun şekilde yola çıkıyorsunuz.

V saç örgü modeli yapılışı

V saç modeli 8 ilmekten oluşturulacak. V saç örgüsü olarak bilinen modeli örmeyi seveceksiniz. İlk olarak yelek veya hırka ne yapacaksanız, onu belirleyip, modele başladığınızda 8 ilmek gereklidir.

Daha sonra 4 adet ilmeği örme işlemi yapmadan önce sol şişden çıkartacaksınız. Sağ tarafta kalan 2 ilmeği ise sol şişle yeniden geçeceksiniz. Sonra da ortadaki 2 ilmek sağ şişle önden alınarak, sol şişe takılacak.

Sonra da 4 ilmek düz örülmeye devam edilecek.

 

 

v-sac-orgu-ornegi-yapilisi

v-sac-orgu-ornegi-yapilisi

Yaparken keyif aldığım bir örgü ve mutlaka öğrenip sizde yapmalısınız. Devam edelim. Sonra model için diğer 4 ilmeğe geleceksiniz. Aynı şekilde bu 4 ilmeği de sol şişten çıkartıyorsunuz. Sonra da sol tarafta 2 ilmeği hemen sol şişe takarak, arada kalmış olan 2 ilmeği de bu sefer arka taraftan sağ şişe alıp, sol şişe takacaksınız.

Bu 4 ilmeği örmeye devam edeceksiniz. Bu biçimde sağ ile sola açılan saç örgüsünün hemen hemen şekillendiğini de göreceksiniz. Saç örgüsü oluşmuş olduktan sonra da ilk başta yaptıklarınızı ters olarak yapacaksınız.

V saç örgü örneği nasıl yapılır

Gayet kolay ve basit olan örneği öğrenip, hırkalar şallar veya kazaklar dahi yapabilirsiniz. Görüntüsü üstte galeride yer alıyor. Kolayca adımları takip ederek yapabilir ve bu güzel örneği öğrendikten sonra arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

İyi örgüler hanımlar.

 

Daha önce paylaştığımız AYŞE KIZ KOCAYA KAÇTI ÖRGÜ FIRFIRLI YELEK MODELİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir