OKLAVA ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPIMI

 

 

0

 

Oklava örgüsü nasıl yapılır

Şiş örgüleri yapıyorsanız farklı ve değişik motifleri olan bir örgüyü önünüze getirmek istedim. Anne işleri kanalında bu tür videolu anlatımlar fazlasıyla ulaşabilirsiniz. Anlatımlı çalışmayı takip ederek sizde öreceğiniz bir yelek veya hırka için bu örneği kullanabilirsiniz. Oklava örgü modeli yapılışını daha önce farklı bir anlatımla sitemizde yayınlamıştık. Onu da hemen altta zaten karşınıza çıkacak incelersiniz.

sis-isi-oklava-orgu-modeli

Şiş işi oklava örgüsünü yaparken fazla vaktiniz gitmiyor. Süveter yada bebek örgülerinde de tercih edebileceğinizi düşünüyorum. Benim ilk işim şimdi kendime kahverengi yelek modeli yapacağım. Bu modeli öğrenip kullanacağım. Anlatımlı şiş işi oklava örneğini farklı örgülerde de tercih edebileceğinizi düşünüyorum.

 

 

Şişle oklava örgü modeli

Şiş işi oklava örgü türü benzer çalışmaları da sevebilirsiniz. Bu güzel modeli kavradıktan sonra öğrenip, hemen şiş işi kazak veya kışlık atkı türü çalışmalarınızda da kullanabilirsiniz. Biraz ayrıntılı ve farklı gözüktüğünü düşünebilirsiniz. Ancak işin içine girdiğinizde kolayca öğrenip yapmaya başlayacağınızı görebilirsiniz.

Oklava modelinde zincirli görünümü de yine dikkat çekiyor. Kız çocuklarına örgüden kazak veya süveter yapacağınız zaman kullanacağınız bu güzel örgü modelini farklı çalışmalarınızda da tercih edebilirsiniz. 1 günde yapıp bitireceğiniz bir örgü türü olup, sorunsuz bir şekilde şişle harika örgüler yapabilirsiniz. Örgüye yeni başlayanların da denemesini istediğim bir model. Kolayca öğrenip yapabilir ve kendinizi geliştirmek için de kullanabilirsiniz hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

 

Daha önce paylaştığımız TERS ÖRGÜ HIRKA MODELİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir