Oklavayla Desenli Hediye Kutusu Yapmak

Oklavayla Desenli Hediye Kutusu Yapmak

Evde kolay hediye kutusu hazırlama ile ilgili daha önce birçok çalışma paylaşmıştım. Hatta hepsinde resimli anlatım veya anlatımlı video şeklinde sitemizdeki kendin yap bölümünde rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu makalemde ise sizlere oklavayla desenli hediye kutusu hazırlama işlemini gösteren güzel bir resimli anlatım paylaştım. Yapmanız gerekenler çok basit ve kolay. Hemen malzemeleri hatırlayalım ;

  • oklava.
  • dantel örneği.
  • sprey boya.
  • yapıştırıcı.
  • metre.
  • makas.

Oklavanın üzerine danteli yapıştırıcıya bulayarak yapıştırmanız gerekiyor. Ardından sprey boya ile yaptığınız desenli oklavanın üzerine istediğiniz rengi oluşturmanız yeterli olacaktır. Hemen akabinde hediye kutusu yapımında kullanacağınız peçete veya üzerine iz bırakacak malzemenin üzerinde oklavayı gezdirmeniz yeterli olacaktır. Bu çalışmayı istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Buna benzer bir çalışmayı yabancı bir DIY sitesinde görmüştüm. Orada yabancılar evi boyarken rulonun üzerine desen yapıp, boya yaptıkları duvara desen oluşturuyorlardı. Sizde benzer çalışmaları geliştirebilir veya kendinize göre yapabilirsiniz. Şimdi sizleri oklavayla desenli sürpriz kutusu hazırlama işlemini gösteren resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

oklavayla-desenli-hediye-kutusu-yapmak

İstediğiniz yerde veya çalışmada bu güzel desenli oklavayı kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı veya projeyi kendinize göre geliştirebilir ve değişik işlerde de kullanabilirsiniz. Evde çocuklarınızın odasının kapısına veya duvara da aynı deseni kullanmayı tercih edebilirsiniz. Oluşturacağınız hediye kutularında mutlaka bu çalışmayı uygulamayı unutmayın. Desenli oklava yapımı çalışması sayesinde değişik güzel dantel desenli hediye kutuları oluşturabilirsiniz.

source : https://imgfave.com/collection/147736/DIY

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. burcu dedi ki:

    gerçekten çok güzel, bayıldım ve buradakilere bakarken yaptım. harikasınız… teşekkürler !