OKUL ÖNCESİ KARTONDAN DİNOZOR YAPMAK

 

 

0

 

Kartondan dinozor yapmak isteyen ufaklıklar için bu güzel çalışmayı buldum. Resimli anlatımda pek nasıl yapıldığı gösterilmiyor. Ancak büyükler olarak siz nasıl yapıldığını çözebilirsiniz.

Kartonları rengine göre kestikten sonra, tuvalet kağıdı rulosunu da ayak bölümü için kullanabilirsiniz. Tam detaylı anlatım olmasa da kolaylıkla yapılacağını söyleyebilirim.

Önemli olan renkli mukavvayı dinozor şeklinde kesmek ve diğer parçaları da kestikten sonra birleştirmek veya yapıştırmak yeterli olacaktır.

Bu tür süsler yaparak çocuklarınızın el işi marifetlerini de geliştirebilirsiniz. Okul öncesi dinozor yapmak için karton veya benzer malzeme de kullanabilirsiniz.

Çocukların odasında dinozor sarkaç süs olarak da kullanmayı düşünebilirsiniz. Şimdi sizleri örnek resimle baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 

 

okul-oncesi-kartondan-dinozor-yapmak

source

 

 

Daha önce paylaştığımız OKUL ÖNCESİ KARTONDAN FIRFIR YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir