OKUL ÖNCESİ KARTONDAN FIRFIR YAPMAK

 

 

0

 

Okul öncesi çocuklar için paylaşımlarımız sürüyor. Bu yazımda sizlere kartondan fırfır yapmak isteyenler için hazır yapılmış halinin örnek resmini paylaştım. Yapımı çok kolay.

Yuvarlak kartonu kestikten sonra tam merkez kısmına iki delik açmanız gerekiyor. Bu iki delik resimli anlatımdaki gibi belli bir mesafede olması gerekiyor.

Daha sonra içinden uzun eşit ipi geçirdikten sonra önce elinizle sallayıp, daha sonra gerdirme mantığı ile çalışmaktadır. Çocuklarınızın hoşuna gideceğini düşündüğüm bir çalışma olduğunu da eklemek isterim.

Bu tür kartondan fırfır yapmak için benzer çalışmalar ve daha detaylı anlatımlar bulduğumda ise yine sizlere bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğim.

Şimdi kolay fırfır nasıl yapılır? diyenler için çalışmanın örneği ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 

 

okul-oncesi-kartondan-firfir-yapmak

source

 

Daha önce paylaştığımız ANLATIMLI TIĞ İŞİ MOTİF ÖRGÜ YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir