OKUL ÖNCESİ KARTONDAN FIRFIR YAPMAK

okul-oncesi-kartondan-firfir-yapmak-564x415

Okul öncesi çocuklar için paylaşımlarımız sürüyor. Bu yazımda sizlere kartondan fırfır yapmak isteyenler için hazır yapılmış halinin örnek resmini paylaştım. Yapımı çok kolay.

Yuvarlak kartonu kestikten sonra tam merkez kısmına iki delik açmanız gerekiyor. Bu iki delik resimli anlatımdaki gibi belli bir mesafede olması gerekiyor.

Daha sonra içinden uzun eşit ipi geçirdikten sonra önce elinizle sallayıp, daha sonra gerdirme mantığı ile çalışmaktadır. Çocuklarınızın hoşuna gideceğini düşündüğüm bir çalışma olduğunu da eklemek isterim.

Bu tür kartondan fırfır yapmak için benzer çalışmalar ve daha detaylı anlatımlar bulduğumda ise yine sizlere bu başlık altından paylaşmaya devam edeceğim.

Şimdi kolay fırfır nasıl yapılır? diyenler için çalışmanın örneği ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

okul-oncesi-kartondan-firfir-yapmak

source

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*