ÖRGÜ BADEM ŞEKERİ ÖRNEĞİ YAPIMI

 

 

 

badem-sekeri-orgu-modeli
badem-sekeri-orgu-modeli

 

 

Badem şekeri örgü modeli

Örgüler arasında öne çıkan güzel ve keyifli bir çalışma olduğunu belirtmeliyim hanımlar. Bu modeli gördüğümde ilk yapmak istediğim şey ise örgü kazak oldu. Renk ve desenleri olsun güzel bir örgü kazak modeli gözümde hemen canlanıverdi.

Sizlerde Arzu hanımın bu muhteşem örgü örneğinin nasıl yapıldığını öğrenerek çok güzel kalın kazaklar örebilirsiniz. Yada süveter modeli yapılabilir. Bir arkadaşım yanımda yelek de örülebilir diyor. Katılıyorum ve desenleri, renkleri olarak değişik farklı şekilde örgü yelek modeli de yapılabilir.

Anlatımı Türkçe olan çalışmayı inceledikten sonra nasıl yapılacağını ve modeli kavrayabilirsiniz. Kolayca yapmaya başlayacağınız çalışmayı şişle yapıyorsunuz. Şiş işi bu güzel çalışma ince ip kullanılarak tığ işi de yapılabilir.

badem-sekeri-orgu-modeli
badem-sekeri-orgu-modeli

Badem şekeri örgüsüyle yapılan kazaklar gerçekten şık duracaktır. Anlatımı olan çalışmayı takip ederek sizde keyifle öreceğiniz kazaklar, süveterler, yelekler veya bebek örgüleri yapabileceksiniz hanımlar.

Bebek örgüsü demişken, bunu bir an için gözümde örgü bebek tulumu olarak da canlandırdım. Güzel durabilir. Bunu not alıyorum. Bir ara yapmayı planlıyorum arkadaşlar.

Badem şekeri örgüsü yapılışı

Badem şeklinde motifleri olan yeleği kolayca yapabilirsiniz. Tığ işi veya şiş işi badem örgüsü ile yapacaklarınızı şimdiden merakla bekliyorum hanımlar. Nasıl yaptığınızı da bize tarif eden yazılarınızı bekliyoruz. Kolay gelsin ve şimdiden iyi örgüler dilerim hanımlar. Anlatım hemen altta ;

kaynak : https://www.youtube.com/user/ArzuSepeti/videos

SEN KAÇ YILDIZ VERİRDİN ACABA? MERAK EDİYORUZ?
[TOPLAM: 0 ORTALAMA: 0]

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*