ÖRGÜ BİLEK ISITICISI MODELİ YAPIM AŞAMALARI

Orgu-Bilek-Isıtıcısı

Örgü bilek ısıtıcısı yapımı

Kışın ellerimizi ısıtmak için eldivenleri sıklıkla kullanmanın yanında bilek ısıtıcıları da oldukça fazla kullanılmakta. Özellikle gençlerin kullanmayı tercih ettiği bu bilek ısıtıcıları kıyafetler ile rahatlıkla kombinlendiği için tercih edilmekte.

Örgü bilek ısıtıcısı modellerinde uzunlukları istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Dirseğe kadar uzun modeller olduğu gibi bugün benim size göstereceğim sadece elin üzerini ve bileği kapatan örgü bilek ısıtıcı modelleri de bulunmakta.

Bugün benim size göstereceğim örgü bilek ısıtıcısı modeli şiş örgüsü ile yapılmış. Bazı bilek ısıtıcı modellerinde baş parmak için de bir örgü yeri yapılıyor. Ama buradaki modelde bu kullanılmamış.

Örgü bilek ısıtıcısı modeline başlarken 48 ilmek ile başlanmış. Bilek ısıtıcısı modelinin yapımında dört farklı örgü modeli kullanılmış. Her modelin detaylı görselini aşağıda bulabilirsiniz.

Örgü bilek ısıtıcı modeli yapımında burada tek renk gri bir ip kullanılmış. Kışın bileklerinizi sıcak tutmak için kırçıllı veya tam yünlü bir ip kullanabilirsiniz. Bu şekilde bileklik sizi daha sıcak tutacaktır. 3,5 numara şiş ile örülmüş. Sizde ipinizi bu şiş numarasına göre seçebilirsiniz.

Örgü bilek ısıtıcısı yapımında isterseniz renk geçişleri olan bir ip kullanabilirsiniz veya iki renk ip kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha şık daha farklı bir bilek ısıtıcısı yapabilirsiniz.

Örgü bilek ısıtıcısı yapmak için aşağıda yer alan görselleri dikkatli bir şekilde inceleyerek örgüye başlayabilirsiniz.

kaynak: https://www.talu.de/pulswaermer-stricken/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*