Cetvelle Atkı ve Lif Nasıl Örülür?

Cetvelle Atkı ve Lif Nasıl Örülür?

Bu yazımızda sizlere lif örerken yardımcı olacak pratik bilgiler vereceğiz. Çoğunuz lif örmeyi seversiniz. Bu yöntem ile hem kolay hem de pratik bir şekilde ister lif isterseniz de atkı örebileceksiniz. Altta paylaştığım örgü modelini cetvelle yapıyorsunuz. Daha önce sanırım bu tür bir çalışma paylaşmamıştım.

Cetvelle atkı nasıl örülür? demeyin. Çünkü örülüyor. Bende ilk gördüğümde şaşırdım ve akıllıca bir yöntem olduğunu fark ettim. Sizlere de paylaşmak istedim. Buna benzer bir çalışmayı kartonla yapıldığını görmüştüm ve sizlere de buradan yayınlamıştım. Cetvelle atkı örüldüğü gibi, aynı şekilde cetvelle lif örme işlemi de yapılmaktadır. Altta diğer resimde ise örnek şablon yer almaktadır. Cetvel yardımı ile lif, atkı ve benzeri örgüleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Cetvelle atkı örme ve cetvelle lif örme örnekleri ise şöyle ;

cetvel-ile-atki-ve-lif-nasil-orulur

 
 

cetvel-ile-atki-ve-lif-nasil-orulur2

Gördüğünüz gibi cetvel sayesinde aralıkları çok kolay bir şekilde tespit edebiliyorsunuz. Bu tekniği kullanarak çok güzel örgüler yapabilir ve hiç zorlanmadan hızlıca birçok örgüyü bu sayede bitirebilirsiniz.

cetvel-ile-atki-ve-lif-nasil-orulur3

Bu teknik ile kolaylıkla atkı ve lif örebileceksiniz. Üstte ki resimler biraz kalitesiz çıkmış ama yinede ne olduğu anlaşılıyor. Cetvelle atkı örülüşü ile ilgili farklı çalışma bulursam yine bu başlık altından sizlere paylaşmaya çalışacağım. Benzer çalışmaları sitemizde yer alan örgü işleri bölümünden rahatlıkla bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

Herrscher und Schuss gestrickt mit Fasern – ruler and weft knitted with fibers – règle et trame tricotée avec des fibres

 

Keçeden Avize Yapımı Resimli başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. keçe ile avize yapımı, keçe kullanarak avize yapmak ve keçeden avize nasıl yapılır hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir