Yün İpten Keçe Ayakkabı Yapmak

Bu yazımda sizlere örnek bir çalışma paylaştım. Nasıl yapıldığı az buçuk gösterilmiş. Ancak yün ipten ayakkabı çalışması olarak adlandırabiliriz.

Hatta alt tabanı keçeden yapılmış sanıyorum. Sizde evde bu tür bir çalışma yapmayı düşünüyorsanız size fikir olacağını söyleyebilirim. Benzer çalışmaları keçe ve örgü bölümlerinde sıkça paylaşmıştım.

Evde kolay yün ipten patik yapmak veya terlik yapmak için de benzer çalışmalar hemen bu yazımın altında karşınıza çıkacak. Onları da inceleyebilirsiniz.

Yünden keçe ayakkabı yapmak için paylaştığım resimli anlatımda fazla aşama gösterilmemiş. Ama kabaca nasıl yapıldığı özetlenmiş durumdadır.

Evde yapmak isteyenler olursa fikir alma amaçlı yararlanacaklarını düşünüyorum. Şimdi sizleri yün ipten keçe ayakkabı yapmak için resimli örnek ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 
 

yun-ipten-kece-ayakkabi-yapmak

source : http://joestoes.co.uk/pages/how-to-make-our-cross-over-knitted-slipper

 

Tığ İşi Nihale Nasıl Yapılır başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. değişik nihale örnekleri, evde kolay nihale yapımı ve evde nihale nasıl örülür hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir