ÖRGÜ KIZ ÇOCUK ELBİSESİ NASIL YAPARIM?

 

 

0

 

Örgü bebek elbisesi yapmak istemiştim. Araştırdığımda güzel bir anlatım buldum. İlk fırsatta da turuncu renkli ipliklerimi değerlendirmek için bu güzel örgüyü yapacağım. Ama yapmadan önce sizlere de göstermek ve paylaşmak istedim.

Evde kalan iplerle de örebileceğiniz elbiseyi kız çocuklarınıza yapabilirsiniz. Yapımı kolay olan örgü elbise çalışmasında az malzeme ile son karedeki gibi çalışmayı sizde kısa sürede yapabilirsiniz.

Örgü bebek elbise modeli

Önce bize neler lazım bir bakalım ;

  • 2 değişik renkli iplik.
  • makas.
  • kurdele.
  • tığ.

Malzemeleri temin ettikten sonra ise ilk önce 60 zincir çekerek halka oluşturacaksınız. Sonra da 3 zincir çekip, başladığınız da her zincir için üstüne trabzan yapacaksınız. Sonraki tur içinde 3 zincir çekip başlayacaksınız.

Yanına ise 1 trabzan daha yaparak, 1 zincir çekip yine 1 trabzan atlayacaksınız. Yan yana 2 trabzan daha yapıp, bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edip devam edeceksiniz. Sonra da öteki turda ise aynı işlemi tekrar edeceksiniz. Ancak trabzan sayısı 3 olacak. 3 trabzan yapınca turu 4 kez yapıp tamamlayacaksınız.

 

 

Örgüyü aynı şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Daha sonra da trabzanları 4’e çıkaracaksınız. 7 tur 4 trabzan yapıp devam edilecek. İp rengi değiştirdikten sonra da 3 zincirle başlayacaksınız. Böylece sıra sonuna kadar her ilmek üstüne 2 trabzan yaparak devam edeceksiniz.

Sonraki turda ise tur başına 3 adet zincirle başlayacaksınız. Sıra sonuna kadar da 1 trabzan üstüne tek ve 1 trabzan üstüne aynı yere 2 trabzan yaparak devam edeceksiniz. Sonra da elbisenin üst kısmı için diğer bir yandan ipi sabitleyerek 3 zincir çekeceksiniz.

Yanına ise 1 trabzan yapacaksınız. Sonra 1 zincir çekip 1 zincir atlayacaksınız. 2 trabzan yapacaksınız ve bu işlemi ön kısım oluşacak şekilde yapacaksınız. Bu biçimde 7 tur daha öreceksiniz. Sonra da son turda kurdele takacaksınız. Bu sayede elbiseyi de bitirmiş olursunuz. Çok güzel olmuştur eminim. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.guidecentr.al/a-romantic-dress-to-make-cloth-dolls

 

Daha önce paylaştığımız RENGE RENK ÖRGÜ MODELİ başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir