Şiş Kullanmadan Elle Atkı Örme Nasıl Yapılır

Evde Kolay Şiş Kullanmadan Elle Atkı Örme Nasıl Yapılır?

Atkı örerken genelde şiş kullanılır. Ancak bu yazımızda sizlere şiş kullanmadan elle atkı örme nasıl yapılacağını paylaşacağız. Resimlerle ve videolu bir şekilde bu işi nasıl yapacağınızı hemen saniyeler içinde öğrenebileceksiniz. Evde kolay şiş kullanmadan elle atkı örme nasıl yapılır? diyorsanız bu yazımda paylaşacağım örnek resim ve anlatımlı videoları mutlaka izleyin. Anlatımlı çalışmaları takip ederek, sizde 30 dakikada atkı yapımını öğrenebilirsiniz.

Nasıl olur? demeyin… oluyor. Elle örülen atkı ve çeşitlerini sizin için bulduğumuz videoda izleyebileceksiniz. Öncelikle el bilekleri ile atkı örebilmeniz için ipinizin kalın olmasına dikkat etmelisiniz.

El ile atkı örme işlemi yaklaşık 30 dakika sürebilmekte ve yarım saat içinde atkınızı hazır edebiliyorsunuz. Bu çalışmaları daha çok bayanlar için derya baykal yapmakta… TV’lerde de sıkça görebilirsiniz kendisini…

Elle örülen örgüler yabancı ülkelerde de epey yaygın ve sadece atkı değil, evleri için halı ve değişik örgüler örenler dahi bulunmakta… Bunları youtube video sitesinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

El örgüsü yapacağınız zaman ipinizin kalın olması lazım… Elle karyola örtüsü, elle halı veya elle örülen paspas modelleri de yine çok yaygın bir şekilde bulunmakta…

İp nereden bulurum? veya nasıl bir ip kullanmalıyım? diye merak ediyorsanız, size Nako Spaghetti Combo markalı ipi önerebiliriz. Bu ip ile panço, şapka, atkı, bere de örülmektedir.

 
 

evde-sis-kullanmadan-elle-atki-orme evde-sis-kullanmadan-elle-atki-orme3 evde-sis-kullanmadan-elle-atki-orme4 evde-sis-kullanmadan-elle-atki-orme5 evde-sis-kullanmadan-elle-atki-orme6 evde-sis-kullanmadan-elle-atki-orme7

 

 

Bu yardımcı videoları izleyerek, sizde kendi kendinize ve kendinize özel 30 dakikada atkı örebilirsiniz. Daha önceden böyle bir çalışma yaptıysanız, bize https://www.facebook.com/makalepark adresinden ulaştırın! paylaşalım.

weft knitted – trame tricotée – Gest

 

2015 Örgü Tığ İşi Mutfak Takımı Videolu ve Resimli başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. cuisine maille, kitchen mesh ve Küche mesh hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. aslı diyor ki:

    şiş olmadan bunu yapmak gerçekten çok iyimiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir