ÖRGÜDEN BEBEK PALTOSU YAPILIŞI

 

 

0

 

El işi örgü bebek palto yapımıyla ilgili Ayşe hanım tarafından tarifi verilen çalışmayı ben çok sevdim. En kısa sürede de yapmayı planlıyorum. Örgü bebek palto yapılışıyla ilgili daha önce sanıyorum bir içerik paylaşmadık. Bu ilk olacak ve seveceğinizi düşünüyorum.

Bebek palto örneğini öğrenip yaparak bebeklerinizi kışın sıcacık tutabilir ve ev gezmelerine gittiğiniz misafirliklerde dışarı ortamı tadan bebeklerinizi sıcak tutmuş olursunuz. Değişik renkler de kullanabileceğiniz örgü bebek paltosu yapımıyla ilgili tarif şöyle ;

İki renk kullanabilirsiniz. Anlatımda yeşil ve kırmızı renkler tercih edilmiş. İlk olarak renkli parçaları ayrı örüp bekletmeniz gerekiyor. Daha sonra birleşimi yapılacak. Palto için bir bütün olacak şekilde beyaz kısmı 148 ilmek ile 3 sıra haraşo, 6 sıra ise düz örülmelidir. Resimlerden de takip ederek yapılışı ilerletmelisiniz.

Tül fırfır kısmı ile beyaz yün bölümünün birlikte örüldüğünü göreceksiniz. Bu işlem 2 kez yapılıyor unutmayın. Daha sonra 20 sıra beyaz yün örgüyü düz ve sonra yine aynı teknikle kırmızıyı eklemelisiniz.

 

 

orguyle-bebek-palto-yapilisi

orguyle-bebek-palto-yapilisi

6 sıra beyaz düz örgüyle birlikte yine 6 sıra ara vererek 2 kez tül fırfırı örmelisiniz. 20 sıra ise beyaz yün düz örgünün hemen ardından aynı tekniği yeşil parçalar için uygulamalısınız. Bununla birlikte yeşil parçalar da eklenmiş oluyor. Örgü bebek palto modelinin bitmesine az kaldı.

Hemen sonrasında 4 sıra düz beyaz yün örgü ve ön ile arka parçaları da ayrılıyor. Arka koltuk için 2,1 kesilip hemen ön parçalar 3,2,1 şeklinde tamamlanıyor. Ön yaka lastiği ise örgü ile birlikte yapmanız gerekiyor. Lastikten geri dönme tekniğini uygulayarak 5,4,4 şeklinde kesmenizle birlikte bitiyor.

 

 

Daha önce paylaştığımız BEBEK BATTANİYESİ SELANİK ÖRGÜSÜYLE YAPILIŞI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir