DEĞİŞİK ÜÇGEN MOTİFE SAHİP KAZAK

ucgen-motif-orgu-kazak

Paylaş

Örgü kazak yapılacağı zaman motiflerine dikkat ederiz. Evde örgü işleriyle uğraşıyorsanız mutlaka değişik motifi olan kazak veya bir örgüyü incelemek istersiniz. Değişik örgü kazaklar yapmayı planlarsınız. Birisinin sırtında gördüğünüz kazağı ve örneğini incelersiniz.

En azından örgü yapan ev hanımlarının böyle yaptığını biliyorum. Bu yazımda sizlere beğendiğim bir çalışma olan kazak örme işini paylaşacağım. Tarife göre giderek sizde çocuklarınıza veya eşinize çok güzel kazaklar örebilirsiniz.

Üçgen motifli kazak

Yapılışı gayet kolay olan örgüden kazağın tarifi ise şöyle ; İlk olarak kazağa başladığınızda 8 sıra lastik yapacaksınız. Daha sonra da 10 sıra olacak şekilde 8 adet haroşa örüp, sonrasında da 8 düz öreceksiniz.

Hemen arkasından da 10. sırada yer alan düzlerin 4’ünü öteki 4’üyle çapraz geçireceksiniz. Bu şekilde desenden üstüste tam olarak 15 tane sıra yapmış olacaksınız. Yaka kısmı için ise 90 ilmekle başlayıp, hemen üstüne ise 9 sıra lastik yapacaksınız.

Sonra da kol kısmı için 40 ilmek üstüne aynı örneği 9 sıra yapacaksınız. Bu işlemleri karıştırmayın. 5. son sıraya ise arka ve ön ile kolları birbirine dikip, örgü kazağı birleştireceksiniz.

degisik-ucgen-motif-kazak

Yaparken keyif alacağınız ve bittikten sonra benzerlerini değişik renkte iple yapmak isteyeceğiniz bir model olduğunu söylemek isterim. Benim çok sevdiğim ve yeğenlerime örmeyi düşündüğüm bir modeldir.

ucgen-motif-orgu-kazak

Bu üstte de yaparken ki karşılaşacağınız bitime yakın ki aşamanın resmi yer alıyor. Sizde hangi renk yaparsanız yapın, ilerleme aşamasında üstteki gibi örneğe ulaşacaksınız. Örgü kazak yapımına ilişkin değişik öğretici bilgilerle yine burada olacağım. Yazıyı kalplemeyi unutmayın.

Please wait...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir