MUAZZAM GÖRÜNTÜSÜYLE YAKADAN BAŞLAMALI YELEK

 

 

Paylaş

 

 

Özellikle de kız bebeklerinde güzel duracak şık bir model olduğunu söylemeliyim. Kız bebekleri için yelek örmeye hazırsanız, paylaşacağım tariften yararlanarak bu şık yakadan başlamalı kız bebek yeleğini mutlaka yapmalısınız.

Bebeğime yelek örmek istiyorum diyen arkadaşım için de özellikle seçtiğim renkli görünüme sahip bebek yeleğini kesinlikle öneriyorum. Soğuk kış günlerinde kız bebeklerine hem yakışacak, hem de üşümemelerini sağlayacak çok güzel bir model.

Kız bebek yakadan başlamalı yelek yapımı

Yakadan başlamalı yeleğin yapılışı hem kolay. Hem de kısa sürede yapabileceğiniz bir modeldir. İlk olarak yakadan zincir üstüne 57 tane 3’lü trabzan yaparak başlayacaksınız. Daha sonra 2. sıra için sık iğne ile geri döneceksiniz.

3. sıra için ise diğer renk yani hangi renkleri tercih edeceğinizi konuşmamıştık. Fakat diğer ikinci renk diyelim onu kullanarak 1 dolgu ve 1 çift dolgu yaparak sırayı tamamlayacaksınız.

Yine sık iğne yaparak geri dönüp, hemen 5. sırada tekrar 2 trabzan yapacaksınız. Aynı zamanda 1 çift dolgu ve yine aynı şekilde sık iğne yapmayı unutmayın.

7. sıra itibariyle de 3 trabzan yapacaksınız. Tabi bunu 3 trabzanda 1 çift dolgu olacak şekilde yapacaksınız. Bu ayrıntıyı unutmayın. 8. sıra ise sadece sık iğne yapılıyor. Sonrasında 9. sıra için 4 trabzan ve çift dolgu ile tamamlayarak devamında ise sık iğne ile tekrar geri döneceksiniz.

 

 

muazzam-gorunumlu-yakadan-baslamali-bebek-yelegi

11. sıra için alt kısımlara başlayacaksınız. 1 yuva kısmı için 3 trabzan yapılacak. Sonra 2 zincir yapıp, tekrar 3 trabzan ve 4. yuva atlayacaksınız. Aynı işlemi yaparak sırayı bitireceksiniz.

Kol kısımları için ayırdığınız ve istediğiniz boyda ördükten hemen sonra ise yakadan başlamalı yeleği hazır etmiş olursunuz. Yapımı hem eğlenceli hem de kolay olan modeli mutlaka tavsiye ediyorum. Arkadaşlarınızla da paylaşırsanız mutlu olurum. Takıldığınız yerde bana danışmayı unutmayın. Kolay gelsin.

Please wait...

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir