Origami Kolay Çiçek Yapımı

 

 

0

 

Origami kağıt katlama sanatı aslında görüldüğü gibi zor değildir. Hemen altta aktardığım resimli anlatım üzerindeki adımları gerçekleştirerek sizde kağıttan çiçek yapmasını öğrenebilirsiniz. Sadece kağıdı katlayarak ve hiçbir şey yapmadan çiçek nasıl yapılır? demeyin. Çünkü yapılıyor ve ilk gördüğümde bende şaşırmıştım.

Ancak sağlam olması adına yine de benim önerim yapıştırıcı kullanın. Çünkü katlama taktiği ile yapsanız bile bir süre sonra kağıt kendi kendini salabilir. Bu yüzden adımları takip ederek ortaya çıkarttığınız çiçek çalışmasında yapıştırıcı uhu veya tutkal türü malzeme kullanmanızı öneriyorum.

Origami çiçek nasıl yapılır

Origami yani kağıt katlama sanatı adı verilen bu teknik ile kağıdı parçalamadan, kesmeden veya ekleme yapmadan sadece belirtilen yerlerden katlayarak harika figürler, şekiller, çiçekler veya süslemeler yapabiliyorsunuz. Altta ilk kez öğrenecekler için Türkçe anlatımı olan resimli anlatıma yer verdik.

origami-kolay-cicek-yapimi

 

 

Adımları takip ederek sizde kağıt katlama çiçek yapma tekniklerini öğrenebilir ve öğrendikten sonra kağıt katlayarak başka neler yaparım diye araştırmalara başlayabilirsiniz. İnanın ilk yaparken zorlanacağınız çalışmayı öğrendikten sonra tekrar yapmak ve tekrar yaparken hızla yaptığınızı da göreceksiniz.

origami-kolay-cicek-yapimi2

Yanlış hatırlamıyorsam japon icadı olan bir teknik olup, kağıt katlayarak figür yapma, canavar, hayvan, çiçek, böcek ve daha birçok şeklin yapılabildiğini söyleyebilirim. Bu basit bir çalışma örneği ve sizde uğraşarak kısa sürede yapmaya başlayabilirsiniz. Farklı origami örnekleri ile buluşmak dileğiyle… kendinize iyi bakın hanımlar.

 

 

Daha önce paylaştığımız El Yapımı Kartondan Çerçeveler başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir