ORİGAMİ KOLAY KELEBEK YAPMAK

Origami kelebek yapmak için benzerlerini sıkça paylaştığım güzel bir kağıt katlama sanatı çalışmalarından birisidir. Evde kağıt katlama sanatıyla yapılan çalışmaları hemen bu yazımın altında da bulabilirsiniz.

Kağıt katlayarak hayvan objeleri yapabilirsiniz. Origami sanatında kağıt katlama ile yapılan çalışmalar son zamanlarda çok popülerleşti. Aynı zamanda kağıt katlanarak ve hiçbir yapıştırma işlemi yapılmadan yapılan çalışmalar olduğu için çokça tercih edilmektedir.

Okullarda öğretmenler de çocuklara ödev olarak kağıttan katlama çalışmalarını öğretmekte ve evde yapmaları için vermektedirler. Origami kuş yapmak veya origami ejderha yapmak isteyenler içinde daha önce benzer birçok örnek çalışmayı sitemizde yer alan ” Origami ” bölümünde bulabilirsiniz.

 
 

Şimdi sizleri evde kağıttan kelebek yapmak için origami kelebek yapılışını gösteren resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

origami-kolay-kelebek-yapmak

source : https://tr.pinterest.com/pin/458804280767013613/

 

DANTELLİ YAZMA OYASI MODELLERİ başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. 2015 yazma oyası örneği, 2016 yazma oyası ve tığ işi yazma oyaları hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir