PAPATYA MOTİFLİ LİF ÖRNEĞİ

 

 

0

 

Örgü işlerinde lif yapımı ayrı bir bölümdür. Birçok hanım lif yapmayı sever. Lif yapamayan hanımlar ise ya ördürür. Ya da satılan yerlerden alırlar. Papatya motifli lif modeli de yine hem örülebilecek güzel bir model. Hem de gördüğünüzde satın alabileceğiniz bir lif örneğidir.

Çeyizlerde de mutlaka olması gerektiğini düşündüğüm bu örneğin yapılışını sizlere tarif edeceğim. Öğrenerek sizde kendinize oğlunuza yada kızınıza çeyizlik olarak saklayacaksınız. Veyahutta yaptıktan sonra banyo ovunma lifi olarak hemen kullanmaya da başlayabileceksiniz.

Papatya desenli lif modeli

Papatya lifine başladığınızda ilk olarak eflatun ipin üstüne 1 sıra beyaz zincir yapılarak başlanacak. Daha sonrasında ise beyaz zincir üstüne normal bir şekilde örgü öreceksiniz. Akabinde beyazdan aynı doldurma işlemi yapıp, devam ederek gideceksiniz.

 

 

Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta doldururken köşe koymayı unutmamalısınız. 5 sıra bu şekilde beyaz yapıp devam ettikten sonra da biten orta kısım için etrafına doldurmak üzere küçük motifler yapacaksınız.

Motif yapımında 7 zincir çekip, beyazdan ise 12 direk yapacaksınız. Sonrasında ise eflatun veya farklı renk kullandıysanız onunla fıstık yapacaksınız. 1 beyaz motif ve 1 eflatun motif yapıp, fıstıklar ucundan da lifin ortasına tutturmanız gerekiyor.

Hemen arka kısımları için ise 7 zincir çekip, daha sonrasında da 6 tane fıstık yapıp dolduracaksınız. 2. sırasında ki köşeleri ayarladıktan sonra da örüp, 9 sıra olur olmaz bitireceksiniz.

Lifin ön kısmı ile beyaz arka kısmını motiflerle birleştiriyorsunuz. Son bölüme geldiğinizde ise kenarına fıstık yapıp, fıstıkların hemen tepesine ise 3 zincir çekip papatya lif modelini bitirmiş olacaksınız. Güle güle kullanın.

 

Daha önce paylaştığımız FISTIK ÇİÇEĞİ MOTİFLİ BEBEK HIRKASI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir