Tığ İşi Çetik Modeli Yapımı – Anlatımlı

Tığ İşi Çetik Modeli Yapımı – Anlatımlı

Tığ ile basit bir çetik örmeyi gösteren resimli anlatım ve anlatımlı video sayesinde sizde evinizde tığ işi çetik modeli yapımını öğrenebileceksiniz. Yine altta örnek resimler de paylaştım. Umarım beğenirsiniz. Anlatımlı videoyu izleyerek tığ işi çetik örmeyi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Tığ işi çetik modeli için malzemeler ;

  • iki renkte yün.
  • örgü iğnesi.
  • ipiniz için uygun tığ.

Tığ işi çetik modeli yapılışını özetleyecek olursak ;

Öncelikle küçük bir yuvarlak yaparak başlamanız gerekiyor. Ardından örnek resimlere baktığınızda bir süre aynı yuvarlağı sürdürmeniz gerekmekte olduğunu görebilirsiniz. Hemen sonrasında ise düz örgü olarak devam edip, çetiği arka kısmından dikmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra aynı renk yada farklı iplerle kenarına biye geçmeniz gerekiyor. Dilerseniz üzeri için bir bant da yapabilirsiniz. İsterseniz üzerini motiflerle de süsleyebilirsiniz. Örnek resim ve anlatımlı videolar ise şöyle ;

 
 

Örnekler bu şekilde… tığ işi çetik modeli yapmayı öğrenmek isterseniz anlatımlı videoyu sonuna kadar izlemeniz yeterli olacaktır. Böylece evde kendiniz veya misafirlerinize giymeleri için vereceğiniz çok güzel çetik modeli sahibi olabilirsiniz.

source : http://www.orgu.tv/tig-ile-basit-bir-cetik-ormeyi-ogrenelim.html

modèles de bottillons – booties models – Booties Modelle

 

Yeni Dantelli Yastık Örnekleri başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. dantel kırlent örnekleri, dantel yastık örnekleri ve Klöppelkissen hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

FACEBOOK'TA PAYLAŞILANLAR

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir