Penyeden Kolay Şal Yapımı Resimli Anlatım

 

 

0

 

Kullanmadığınız penyeleri iplik haline getirip örgülerinizde kullanabileceğiniz gibi onları kullanarak güzel şal veya atkılar da yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bunu nasıl yapacağınızı gösteren resimlerle anlatmaya çalıştık. Adım adım nasıl yapılacağınız öğrenip, sizde kendinize kullanışlı şal modelleri yapabilirsiniz.

Bunun için size lazım olan malzemeler şöyle olacak ;

  • eski penyeler.
  • makas.
  • iğne iplik.

malzemeler gördüğünüz gibi kolay ve hemen bir araya getirebileceğiniz niteliklerde olup, kısa sürede yapabilirsiniz. Örgü atkı yapana kadar eski penyeleri değerlendirerek harika atkı yada şal türü eşyalar yapabilirsiniz. İnanın yapmaya başlamadan önce düşündüğünüz şey karşınıza çıkınca şok olacaksınız.

Eski penyelerinizi veya kullanmadığınız penyelerinizden güzel ve harika şallar yapmak ister misiniz? O halde bu yazımızdaki anlatımı uygulayın ve sizde güzel, kaliteli bir şala sahip olun. Evde penyeden şal yapmak isteyenler bu güzel çalışmadan keyifle yararlanabilecekler.

Kısa sürede yapabilir ve eski penyeleri de değerlendirmiş olursunuz. Eski penyeden neler yapılır diyenler için de güzel bir cevap olmuş olacak. Bu tür çalışmaları oldum olası sevmişimdir. Penyeden şal nasıl yapılır diyorsanız altta yer alan çalışmaya buyurun ;

 

 

penyeden-sal-yapimi

Yapılmış hali hemen üstte yer alıyor. Aşamalar ise altta galeride bulunuyor. İnceleyerek sizde kısa sürede yapabilirsiniz. Yapımı gayet kolay ve sadece kolları kesiyorsunuz, pile kısmını oluşturup dikiş yerlerinden ya örüp, yada dikmeniz yeterli oluyor.

Bu tür kendinize göre penye değerlendirme çalışmaları yapabilirsiniz. İnanın evde atılacak çok şey oluyor bazen. Bunları değerlendirebiliriz ve onlardan yeni eşyalar yapabiliriz. Benzer dönüşüm projelerini buldukça yine sizlerle birlikte bende öğrenip uygulayacağım. Kendinize çok iyi bakın beğendiyseniz kalp verin. Kolay gelsin.

 

Daha önce paylaştığımız Pipetten Sepet Yapılışı Resimli Anlatım başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir