Pet Şişeden Kuş Evi Yapımı


Pet şişe kullanarak doğa dostumuz kuşlara minik ve küçük şirin yuvalar yapabiliriz. Evimizde kullanmadığımız pet şişeleri bir araya getirerek, resimli anlatımdaki gibi farklı kuş evleri yapabilirsiniz. Bu sayede doğada bir kaç yerde ki ağaca veya yere bırakın, onlar yuvalarına gelirler. Hem büyük sevap işlemiş olursunuz. Hem de çocuklarınıza güzel bir hayat dersi öğretmiş olursunuz.

Bu güzel pet şişeden kuş yuvası çalışmalarını yapıp süsledikten sonra kolaylıkla satabilirsiniz. İnanın alıcıları çıkacaktır. Yapımı oldukça kolay ve eğlenceli olan bu çalışmada masrafınız dahi olmayacak. İçmek için kola alın bitirdikten sonra atmayın ve kuş evi yapmaya başlayın. Bu kadar kolay… şimdi sizlere bu yazımda paylaştığım plastik şişeden kuş yuvası yapmak için resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum.

Sizde resimli anlatımlarda yer alan plastikten kuş yuvası yapmak için yararlanabilir ve satarak para kazanacağınız bir ürünün nasıl yapıldığını da öğrenebilirsiniz. Dediğim gibi yapımı oldukça eğlenceli olan bu çalışmada malzemeler ise şöyle ;

  • plastik şişe.
  • sprey boya.
  • maket bıçağı.
  • sarkaç için ip yada tel.

Malzemeleri hemen bulabileceğinizi tahmin ediyorum. Bu eğlenceli çalışmayı çocuklarınız ile yapabilir ve evinizin balkonuna yada bahçenize asabilirsiniz. İnanın içine kuş gelip yerleşecek ve yuvasını kurup yaşamını sürdürecektir. Bu da sizi mutlu edeceğini söyleyebilirim.

Sitemizde paylaştığım kuş yemleme evlerinden de hemen bu yuvanın yanına yapabilir ve doğa dostlarını aç kalmaktan da kurtarabilirsiniz. Şimdi sizleri plastikten kuş yuvası yapmak için resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

pet-siseden-kus-evi-yapimi

pet-siseden-kus-evi-yapimi2

bouteille PET maison d’oiseau – PET-Flaschen-Vogelhaus – PET bottle bird house – PET utrem avis domus – PET bottiglia uccello casa  – PET botella casa del pájaro

Birbirinden güzel ve renkli kuş yuvası çalışmaları ile hem satıp para kazanabilirsiniz. Hem de evinizin balkonunu veya bahçesini güzelleştirebilirsiniz. Plastikten kuş yuvası yapmak için diğer çalışmalar ise bu yazımın hemen altında karşınıza çıkacak. Onlara da göz atabilirsiniz. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*