Pet Şişeden Mumluk Yapılışı

 

 

1

 

Pet Şişeden Mumluk Yapılışı

Eski atık pet şişeler ile yapılan birçok çalışmayı sizlere daha önceki yazılarımızda paylaştık. Bu yazımızda ise sizlere pet şişeden nasıl güzel mumluklar yapabileceğinizi göstereceğiz. Pet şişe kullanarak şahane mumluklar yapabilirsiniz. Evinizi güzel gösterecek harika ve gösterişli mumluk yapımı için yazımızda yer alan resimleri takip edin.

Plastik şişeden mumluk yapımı ile ilgili altta paylaştığım örnek resimlerden esinlenerek sizde aynı çalışmayı evinizde, evinizi güzelleştirmek için kullanabilirsiniz. Gazoz şişesinden mumluk yapımı gibi benzer çalışmaları daha önce sizlere bu başlık altından paylaşmıştım.

Yine bu yazımın sonunda paylaştığım anlatımlı videolar sayesinde sizde pet şişeden mumluk yapılışını kolaylıkla öğrenecek ve evinize yada hediye etmek istediğiniz birisi için yapabileceksiniz. Gerçekten yapımı tamamladıktan sonra plastik mumluk çalışması harika bir görüntü sergiliyor. Çalışma oldukça basit ve kolay olduğu için çok kısa sürede eğlenerek bu güzel mumluk çalışmasını tamamlayabilirsiniz.

Plastik şişeden mumluk yapmak için iki türlü seçenek mevcut. Öncelikle plastik şişenin alt kısmını kesip, kap şeklinde mumluk olarak kullanabiliyorsunuz. Aynı şekilde plastik şişenin kapak yani üst kısmını kesip yine harika bir mumluğa dönüştürebilirsiniz.

Plastik şişeden mumluk yaparak kolaylıkla turistik yerlerde satışa sunabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yaparak satıp, evinize ek gelir elde etme imkanı da sağlamış olursunuz. Farklı ve benzer çalışmaları kendin yap bölümünde rahatlıkla bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

pet-siseden-mumluk-yapimi

pet-siseden-mumluk-yapimi2

 

 

pet-siseden-mumluk-yapimi3

pet-siseden-mumluk-yapimi4

pet-siseden-mumluk-yapimi5

Evinizdeki pet şişeleri kullanarak sizde bu şekilde harika dekoratif mumluklar yapabilirsiniz.

 

Gördüğünüz gibi anlatımlı videolarda da plastik şişeden mumluk veya süs çalışmaları da detaylı bir şekilde anlatılıyor. Sizde bu güzel çalışmalardan esinlenerek harika projeler ortaya çıkarabilirsiniz. Plastik şişe deyip geçmeyin, böyle mantıklı çalışmalar ile onlardan harika dekoratif eşyalar veya süs çalışmaları yapılabilmektedir. İyi günler dilerim.

source : http://www.ne-nasil.net/

Le bougeoir fait en bouteilles de plastique – The candle holder made in plastic bottles – Der Kerzenhalter in Plastikflaschen

 

Daha önce paylaştığımız Cetvelle Atkı ve Lif Nasıl Örülür? başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. muzaffer ulu dedi ki:

    pet şişeden mumluk yapıldığını da ilk kez gördüm….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir