Pet Şişeden Sepet Yapımı

1x1.trans

5 litrelik pet şişe ve biraz kumaş kullanarak sizde eviniz için işe yarayan çok güzel şeyler yapabilirsiniz. Bu tür çalışmaları gördükçe içim bir hoş oluyor. Hemen yapmaya kalkışıyorum. Sizde benim gibi düşünüyorsanız gelin bu güzel çalışmayı inceleyelim.

Öncelikle bize malzeme olarak ;

  • 5 lt. plastik şişe.
  • kumaş veya keçe.
  • yapıştırıcı.
  • iğne iplik.
  • makas veya maket bıçağı.

Malzemeler bu kadar ve hemen temin edebilirsiniz. Daha sonra şişenin üst kısmını yani kapaklı oval kısmını kesip o kısımla işimiz kalmıyor. Geriye kalan kısım bize lazım. Bu kısımda çakmak kullanarak kestiğiniz yerin sivri olmamasını sağlayabilirsiniz. Çakmakla fazla eritmeyin şekli bozulabilir.

Biraz yumuşayınca elinizle kesiciliğini azaltın. Daha sonra kumaş veya keçe kullanarak plastik şişenin etrafında kullanacaksınız. İster kalıp olarak şişe boyutunu kullanın. İsterseniz yapıştırıcı ile üstüne giydirip yapıştırın. Ben yapıştırmayı tercih etim. Çok güzel oldu.

Pet şişe kullanarak harika sepetler yapabilirsiniz. Resimli anlatımdan yararlanabilir ve sizde evinizdeki boş pet şişelerini kullanarak muhteşem güzel sepetler yapabilirsiniz. Plastik şişeden sepet nasıl yapılır demeyin. Çünkü yapılıyor ve gerçekten de güzel oluyor.


Plastik damacanayı sepete dönüştürerek evde lazımlık veya kirli sepeti olarak da kullanabilirsiniz. Zor olmayan bu güzel çalışmayı yaparken çocukların yanında yapmamanızı da öneririz. Büyük plastik damacanayı kestikten sonra üzerini kaplayabilir ve çok güzel bir sepete dönüştürebilirsiniz. Buyurun anlatıma ;

pet-siseden-sepet-yapilisi

 

Bu tür çalışmalar insana huzur veriyor. Boş vaktinizi eğlenerek geçiriyorsunuz. Hem de kısa sürede bitirip hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Desenli kumaş kullanarak da yapabilir ve ekmek sepeti veya çocuklara kek, pasta türü şeyleri koyacağınız kap olarak da kullanabilirsiniz. Beğendiyseniz bir kalp puanını hak ettim demektir. Kolay gelsin kızlar.

Su Şişesinden Mumluk Yapılışı Resimli Anlatım başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*