Plastik Bardaktan Süs Yapımı – Resimli Anlatım

 

 

0

 

Plastik Bardaktan Süs Yapımı – Resimli Anlatım

Pet bardak kullanarak pratik süsler yapmak ister misiniz? evet yanlış duymadınız… bu makalemde sizlere plastik bardaktan süs yapımını anlatan resimler paylaştım. Yapılışı oldukça kolay olan bu çalışmayı eğlenerek yapacaksınız. Evinizde el yapımı süsler yapmayı seviyorsanız? bu paylaşacağım çalışma çok hoşunuza gidecek. Plastik bardak kullanarak çok güzel süsler yapabilirsiniz. Yaptığınız bu süsleri evinizde vitrinlere veya süsleme yapmayı düşündüğünüz köşelerde kullanabilirsiniz.

Malzemeler ;

  • pet bardak.
  • makas.

Plastik bardakları yukarıdan aşağıya doğru makas ile aynı eşitlikte dibine kadar kesiyoruz. Ardından kesilen parçalar tek yaprak halinde oluşuyor ve tek tek hepsini çiçek yaprakları gibi kıvrıştırmanız gerekiyor. Ardından resimli örnekteki gibi hemen yanındaki yaprağa sarma şeklinde süsü ortaya çıkarıyoruz.

 

 

Plastik bardağı makas veya maket bıçağı yardımı ile aynı eşitlikte aşağıya doğru kesmeniz gerekiyor.

Eşit mesafede kestiğiniz parçaları kopartmadan aşağıya doğru esnetmeniz gerekiyor.

Esnettiğiniz her parçayı bir sonraki parçanın arkasına doğru sarmallamanız gerekiyor.

Yapılan süsleme ilginç görüntüsü ile görenleri şaşırtabilir ve bu süs çalışmasının bir plastik bardaktan yapıldığını biraz açıklamanız zor olabilir. Farklı çalışmaları sitemizde yer alan kendin yap kategorisinde bulabilirsiniz. Bu tür çalışmalar sizde yapıyorsanız? bize gönderin yayınlayalım. Yorum yazmayı da unutmayın. Kolay gelsin.

source : http://www.liveinternet.ru/users/sheregal/post328771466/

 

Daha önce paylaştığımız Evde Keçeden Çam Kozalağı Baykuş Yapımı - Resimli Anlatım başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir