PLASTİK BARDAKTAN TELEFON TUTACAĞI YAPMAK

 

 

0

 

Pet bardakları kullandığımızda genelde atarız. Fakat onları değerlendirebileceğinizi söylesem ve güzel bir alet yapacağımızı belirtsem inanır mıydınız? evet kulağa biraz karışık geliyor. Bu gün sizlere kendimin de yararlandığı güzel bir çalışma ile nasıl yapacağınızı tarif edeceğim. Yapımı zor olmayan çalışma sayesinde pet bardakla telefon tutacağı yaparak oturduğunuz yerde telefonunuzu ekranını görecek şekilde dikey durmasına da olanak sağlayacak aparata sahip olacaksınız. Öncelikle malzemeleri ele aldığımızda ;

  • 2 adet pet bardak.
  • Maket bıçağı, makas.
  • Tutkal.
  • Tuvalet kağıdı rulosu.
  • Sprey boya vb.
  • Kalem.
  • Bant.

Malzemeleri bir araya getirir getirmez ilk olarak pet bardakları ortasını yarık yapacak şekilde maket bıçağı ile kesmeniz gerekiyor. Daha sonra tuvalet kağıdı rulosunu her iki pet bardağa geçirip tutkalla sabitleyeceksiniz. Ancak bu işlem öncesinde tuvalet kağıdı rulosunun orta kısmını telefon oturacak şekilde kesmeniz gerekiyor. Bu arada siyah bant ile tuvalet kağıdı rulosunu ve pet bardaklarını sarmalısınız. Böylece siyah görünümde güzel bir aparata sahip olmuş olacaksınız.

 

 

Pet bardakla karton ruloyu siyah bantla sardıktan sonra yapıştırma işlemini yapabilir ve çalışmayı tamamlamaya yaklaşabilirsiniz. Çalışmayı yaparken yarık kısımlarını iyi ayarlamanız gerekiyor. Aksi halde telefon geriye yatık konumda düşebilir veya yaptığınız çalışmayı devirebilir. Bu yüzden yapacağınız çalışma da biraz ölçümlemeye dikkat etmeniz gerekebilir. Plastik bardaktan telefon tutacak yapımı resimli anlatım ise şöyle ;

plastik-bardaktan-telefon-tutacagi-yapmak

plastik-bardaktan-telefon-tutacagi-yapmak

Gördüğünüz gibi çok kolay. Ben evde ilk fırsatta yapacağım. Çünkü telefonları koyduğumuz yerlerde dikkat etmiyoruz ve üzerine bir şey dökülür diye tereddüt ediyoruz. Ama bu şekilde hem telefonlarımızı korumuş oluruz. Hem de evde değişik bir dekor süsüne de sahip olmuş oluruz. Bu güzel kendin yap çalışmasını beğendiyseniz yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

Daha önce paylaştığımız DERİ İPTEN RENKLİ ARKADAŞ BİLEKLİĞİ YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir