Plastik Bidonlardan Küçük Ev Kulübe Yapmak

 

 

0

 

Çocukların oldukça hoşuna gidecek güzel bir çalışma paylaştım. Yapılan çalışmada plastik bidonlardan küçük ev yapılışını gösteren resimli anlatımı göreceksiniz. Resimli anlatımda yer alan bidonları bir araya getirerek küçük minyatür kulübe çalışması yapabilirsiniz. Çocuklarınıza bu güzel yapıyı yapıp eğlenerek oyun oynamalarını sağlayabilirsiniz. Kutuplardaki küçük evlere benzeyen bu çalışma ile bahçenize veya geniş bir eve sahipseniz çocuklarınıza bu gün küçük ev çalışmasını yapabilirsiniz. Plastik bidondan kulübe yapmak için bir çok plastik bidona sahip olmanız gerekiyor.

Plastik bidonlardan ev yapmak için paylaştığım resimli anlatımda tüm bidonlar üst üste ve yan yana getirilmiş ve yapıştırılmış. Yapılan çalışmada malzemeler ise şöyle ;

  • plastik bidonlar.
  • güçlü bir yapıştırıcı.
  • taban için karton veya kartonpiyer.
  • ışıklandırma.

 

 

Çalışmayı yapmadan önce plastik bidonları kutuplardaki küçük yapılar gibi üst üste ve alt alta yerleştirip yapıştırmalısınız. Ardından tabanı için karton veya ahşap kullanabilirsiniz. Bana sorarsanız ışıklandırma ile harika bir çalışma ortaya çıkartmış olursunuz. Bu güzel çalışmayı çocuğunuza bahçede veya geniş odası varsa odasına yapmayı düşünebilirsiniz. Dışarıya bu çalışmayı düşünüyorsanız yağmurdan korumak için yaptığınız çalışmanın içine su sızmaması için çeşitli korumalar veya ek çalışmalar yapmayı düşünebilirsiniz.

plastik-bidonlardan-kucu-ev-kulube-yapmak

Çocuklarınızı sevindirmek istiyorsanız bu güzel çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Oldukça eğlenceli ve güzel gözüken çalışma ile evinizde küçük minyatür ev yapmış olursunuz. Farklı bidon seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ancak bu çalışmada tüm bidon türlerinin aynı olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü uzaktan bakıldığında farklı bidon kullanırsanız çalışma sırıtabilir. Bu yüzden aynı tip plastik bidon kullanarak minyatür kulübe çalışmasını yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.diyncrafts.com/9885/repurpose/recycling-finest-build-magnificent-milk-jug-igloo

 

 

Daha önce paylaştığımız Tığ İşi Kalp Örgü Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir