Plastik Şişeden Kalemlik Yapmak


plastik-siseden-kalemlik-yapmak-630x415

Plastik Şişeden Kalemlik Yapmak

Hazır okulların açıldığı bu dönemlerde bu pratik çalışmayı yapıp çocuklarınıza verebilecekken bu anlatımlı çalışmayı mutlaka denemelisiniz. Yapımı oldukça kolay olan plastik şişeden kalemlik yapmak adlı çalışmayı resimli anlatımda gösterildiği gibi yapabilir ve bir hazır fermuar ekleyerek tamamlayabilirsiniz.

Pet şişeden kalemlik yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • plastik şişe.
  • maket bıçağı.
  • fermuar.
  • iğne iplik.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra yapacağınız kalemliğin boyutuna göre pet şişe temin edip, maket bıçağı ile üst kısmı ile alt kısmını kesip kenarda bekletin. Daha sonra 2 adet alt kısımdan oluşan parçanın tam ortasına fermuar dikimi için küçük küçük delikler oluşturup, bu deliklerden fermuarı dikebilirsiniz. Eğer güçlü bir yapıştırıcı veya benzeri bir malzeme varsa fermuarı dikmeden de monte edebilirsiniz. Yaptığınız çalışmayı sprey boya ile boyayabilir ve renklendirebilirsiniz de…


Bu güzel çalışmayı tamamladıktan sonra çocuklarınız okulda bu güzel çalışmayı severek kullanacaklar. Yapımı kolay olan plastik şişeden okul kalemlik yapılışı çalışmasının resimli anlatımı ise şöyle ;

plastik-siseden-kalemlik-yapmak

Gördüğünüz gibi plastik şişeden harika kalemlikler yapılabiliyor. Sondaki çalışmada sanırım kolonya şişesinden kalemlik yapımı çalışması paylaşılmış. Siz evinizde ne tür plastik şişe varsı onu değerlendirebilir ve bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay olan bu evde kolay kalemlik yapımı çalışmasını mutlaka denemelisiniz. Hem okul için çocuklarınıza şık bir kalemlik yapmış olursunuz. Hem de değişik kalemlikleri olduğu için çocuklarınız çok sevinirler. Benzer çalışmaları değerlendirme ve geri dönüşüm bölümlerinde sıkça görüntüleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://amazinginterior.tumblr.com/

Boş Teneke Kutulardan Çatal Kaşık Kabı Yapmak başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*