Plastik Şişeden Kuş Yuvası Yapımı

 

 

1

 

Plastik şişeden kuş yuvası yapmak artık çok kolay. Çünkü bunun için özel bir malzemeye gerek yok. Yapmanız gereken evinizde tükettiğiniz kola şişelerini kullanmak. Pet şişeden kuş evi yapmak için altta farklı çalışmalar paylaştım. İlk paylaştığım çalışmada öncelikle pet şişenin tam ortasının biraz aşağısına kuşun gireceği deliği yapmanız gerekiyor.

Delik fazla büyük veya çok küçük olmasın. Aynı zamanda deliği deldikten sonra çakmak ile hafif o kısmı eritirseniz kuşlar giriş çıkışlarında zarar görmezler. Sonrasında şişeyi boyayabilirsiniz. Boyadıktan sonra kapağa delik açıp içine ip geçirmeniz gerekiyor. Sarkaç ip geçirdikten sonra kuş yuvasını istediğiniz bir ağaca asabilirsiniz.

Plastik şişeden kuş yuvası yapmak için kapak kısmının bulunduğu yere çatı yapmak için yine plastik parçaları küçük küçük kesip, yapıştırınız. Bu tür çalışmalar yaparak satabilir ve para da kazanabilirsiniz. Plastik şişeden kuş yuvası yapmak için resimli anlatımlarda gözüken malzemeler ise ;

  • plastik şişe.
  • makas ve maket bıçağı.
  • sprey boya.
  • güçlü yapıştırıcı.
  • sarkaç için ip.

Malzemeleri temin ettikten sonra altta paylaştığım resimli anlatımdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Şimdi sizleri pet şişeden kuş evi yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 

 

plastik-siseden-kus-yuvasi-yapimi

Farklı çalışmalardan örnek resimler :

farkli-kus-evi-modelleri

farkli-kus-evi-modelleri2

bouteille PET maison d’oiseau – PET-Flaschen-Vogelhaus – PET bottle bird house – Birdhouse plastic utrem – bottiglia di plastica Birdhouse – botella de plástico pajarera

Son karede görünen çalışmanın yapımını anlatan resimleri bulamadım. Ancak oldukça güzel gözüküyor. Karavan şeklinde kuş evi yapmak aslında zor olmasa gerek. Plastikten bu çalışmaları yapabilirsiniz. Daha doğrusu oyuncakları kuş evine de dönüştürebilirsiniz. Yeter ki içine su geçmesin ve sıcak bir ortam olsun. Kolay gelsin.

 

 

Daha önce paylaştığımız Pet Şişeden Kuş Evi Yapımı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. doğa dedi ki:

    proje ödevim için bu sayfadayım. hiçbir işe yaramadı çünkü fotaraflar bulanık yinede teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir