Plastik Şişeden Saksı Nasıl Yapılır?


plastik-siseden-saksi-nasil-yapilir-630x415

Evde değerlendirecek boş şişeleriniz varsa çalışmayı sevecek ve hemen yapmak isteyeceksiniz. Kola şişelerini sizde benim gibi atmıyorsanız, onları kalemlik, saksı veya değişik eşyalara dönüştürebilirsiniz. Altta da hemen hemen buna benzer güzel bir çalışmaya yer verdik.

Malzemeler ;

  • plastik kola şişesi.
  • maket bıçağı veya bıçak, makas.
  • yapıştırıcı.
  • sprey boya.

Malzemeleri derledikten sonra ilk olarak elinizi yaralamayacak şekilde plastik şişeyi üst kısmını kesmeniz gerekiyor. Huni yani kapak kapatılan yeri kestikten sonra da şişeyi orta göbek kısmından keseceksiniz. Dilerseniz iç içe geçmeli olarak da kullanabilirsiniz.

Ama benim önerim şişeyi ikiye böldükten sonra yaprak yapacak şekilde maket bıçağı ile düzgünce plastik şişeyi kesip, daha sonra katlayın. Çakmak yardımı ile eritip, yaprak şeklinde yaptığınız yerlerin altta kalmasını sağlayabilirsiniz. Diğer aşamaları resimli anlatıma bakarak ilerleyin.

Plastik şişe kullanarak keyifli bir şekilde saksı yapabilirsiniz. Evinizdeki kullanmadığınız pet şişeleri bir araya getirip, onlardan resimli anlatımdaki gibi şirin saksılar yapabilirsiniz. Evde plastik şişeden saksı nasıl yapılır demeyin. Çünkü gerçekten değişik ve kolay yapımı olan çalışmalar gördüm. Bu güzel çalışma da onlardan birisi olup, sizde keyifle ve kolayca yapabilirsiniz.


Hem evinizdeki boş pet şişeleri değerlendirmiş olursunuz. Hem de plastik şişelerden harika çiçek saksıları yapıp kullanabilirsiniz. Anlatımlı plastik şişe saksı çalışmaları ile evinizin balkonunu da zenginleştirebilirsiniz. Evinize gelenleri de şaşırtacak saksılar yapmanın yanı sıra bilmeyenlere de öğretebilirsiniz. Kolay gelsin.

plastik-siseden-saksi-nasil-yapilir

Bu tür geri dönüşüm fikirleri sayesinde hem boş vaktimiz varsa değerlendirmiş oluyoruz. Hem de işimize yarayan güzel lazımlık veya ev eşyaları yapabiliyoruz. Sizde boş bir pazar gününüzü bu tür çalışmalar yaparak değerlendirebilirsiniz. Güzel plastik değerlendirme çalışmaları ile görüşmek dileğiyle… iyi pazarlar.

Pet Şişeden Çiçeklik Yapımı başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Plastik Şişeden Saksı Nasıl Yapılır?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*