POLAR KUMAŞINDAN CANAVAR OYUNCAK

 

 

0

 

Polar kumaşı kullanarak oyuncak yapalım. Aşamaları gerçekten kolay olan çalışmayı ben benim yeğenlere yapmayı düşünüyorum. Hatta polar kumaşı veya benzer kumaşlar kullanarak bu güzel oyuncak çalışmasını kısa sürede yapabilirsiniz. Yapımı zor olmayan çalışma da renk seçimi size ait. İster aynı rengi seçip polar kumaşını kesip biçtikten sonra oyuncağı ortaya çıkartın. İsterseniz de şirin renkler seçerek oyuncağı yapın. Polar kumaştan canavar oyuncak yapımının devamı ise ;

Malzemeler ;

  • Polar kumaşı.
  • Makas.
  • İğne iplik.
  • Beyaz parça kumaş.
  • Siyah parça kumaş.
  • Tüylü kumaş parçası.
  • Pamuk veya yün.
  • Fermuar.

Öncelikle canavar oyuncak şablonunu ortaya çıkartmanız gerekiyor. Canavar oyuncağın şablonunu oluşturduktan sonra kumaş üzerinde de taslağı çıkarabilir ve oyuncağın parçalarını kumaştan kesip ayarlayabilirsiniz. Yaparken keyif alacağınız güzel bir oyuncak veya dekoratif süs olarak da değerlendirebileceğiniz çalışma olduğunu söyleyebilirim. Kolay oyuncak canavar yapımının resimli anlatımı ise ;

 

 

polar-kumasindan-canavar-oyuncak

polar-kumasindan-canavar-oyuncak

Polar kumaşından oyuncak canavar yapmak için paylaştığım bu güzel eğlenceli oyuncak çalışmasını yaparken içini pamuk veya yünle şişirebilirsiniz. Dikme işleminde ise önerim iğne iplik ile kendiniz elle dikmeniz. Çünkü dikiş makinesi ile yapacağınız çalışmada sorun yaşayabilirsiniz. Kalıbını çıkarttığınız oyuncak canavar şablonunda parçaları birleştirme aşamasının eğlenceli geçeceğini söyleyebilirim.

Oyuncak canavar yapıp evinizde süs amaçlı dekorasyon için de tercih edebilirsiniz. Yada oyuncak seven yeğenleriniz veya çocuklarınıza da yaparak, sağlıklı bir oyuncakla oynamalarına olanak sağlamış olursunuz. Benzer oyuncak çalışmalarını buldukça yine önce ben yapıp, sonra sizlere yapımını anlatacağım. Kolay gelsin.

 

 

Daha önce paylaştığımız ESKİ KOT PARÇASINDAN PARA CÜZDANI YAPIMI başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir