Portakal Kabuğundan Mum Yapılışı

 

 

1

 

Portakal kabuğundan mum yapılışıyla alakalı paylaştığımız bu güzel içeriği zenginleştirdik. Hemen altta farklı bir anlatımlı video ile yine birbirinden değişik örnekleri bulacaksınız. Farklı olarak anlatımı yine galeride yer alan çalışmalardan yararlanabilirsiniz. Sizde evinizde bu tür mumluk süs çalışmaları yaparak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Çoğumuz mumları severiz. Fakat şekilli ve değişik mumlarda hep dikkatimizi çekmiştir. Evimizde çok güzel duracağını düşündüğümüz portakal kabuğundan mum yapımını sizlerle paylaşıyoruz. Portakal kabuğundan mum yapılışı ile ilgili bu çalışma sayesinde sizde yediğiniz portakal kabuklarından çok şık dekoratif mumluklar yapabileceksiniz.

Bu yazımda paylaştığım portakaldan mumluk yapılışına benzer bir çalışma olarak yine sitemizde mandalinadan mumluk yapılışını da paylaşmıştım. O çalışmayı da yine dekorasyon veya kendin yap kategorilerinde bulabilirsiniz. Hatta bu yazımın sonunda da belki o çalışma belirebilir. Bağlantısına tıklayarak, mandalinadan mumluk yapılışı çalışmasına ulaşabilirsiniz.

 

 

Bu paylaşımı dilerseniz, çocuğunuzun okul ödevinde de kullanabilirsiniz. Hem kolay hem gösterişli olan bu buluş ile evleriniz şahane gözükecek.

Resimdeki gibi kestiğimiz portakal kabuğu için fitilimizin dik durmasını sağlamak amacıyla portakalın üzerine bir pipet koyabilirsiniz. Fitil bu şekilde pipete dolayabilir ve düz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Hazırladığınız bu işlemden sonra önceden cezve yardımı ile parçalanmış mumu eritip, sıvı halde bu resimdeki gibi içine döküyoruz.

Artık portakallı mumumuz hazır. Yakıp keyfini çıkartabilirsiniz. Diğer türlerde de yapabilmeniz için size örnek portakaldan mumlar…

Orange Kerzenhalter – orange candle holders – orange candle holders

Daha önce paylaştığımız Kalın İpten Kolay Paspas Yapılışı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Nuray Gençtürk dedi ki:

    Bu çalışmadan yaptıysanız ve farklı olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka bize gönderin. Sizin isminiz ile paylaşalım. Yorum yazmadı da unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir