Kitaptan Cep Telefonu Şarj İstasyonu Yapmak

Kitaptan Cep Telefonu Şarj İstasyonu Yapmak

Bu çalışmada eski bir kitap kullanılmış ve akıllı cep telefonu için bir şarj istasyonu haline getirilmiş. Bu çalışmayı eğer bir cafe sahibi iseniz mutlaka yapmalısınız. Ancak çalışmada kitap üzerine açılan delikten telefon şarj ucu verilmiş. Benim size önerim, biraz daha kitabın üst kısmını oyuntu yapmak ve telefonun oraya oturmasını sağlamak. Çünkü zamanla o kısım aşınacağı için en azından şarj edilen telefonun şarj yerinin zarar görmemesini de sağlamış olursunuz. Kitaptan cep telefonu şarj istasyonu yapmak isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin etmeniz gerekiyor.

Altta paylaştığım çalışmada kullanılan malzemeler ise şöyle ;

  • eski kitap.
  • maket bıçağı.
  • yapıştırıcı.
 
 

Malzemeleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Öncelikle işe yaramayan bir kitap tercih ederseniz iyi olur. Eski kitabın içine şarj aletinin kablosunun gideceği yolu oyuntu ile belirlemeniz gerekiyor. Ardından kitabın üst kısmını az önce de bahsettiğim şekilde telefonun oturacağı derinlikte bir oyuntu yapmanız yeterli olacaktır. Son olarak şarj aletinin ucunun o oyuntu içine sabitlemeniz yeterli olacaktır. En son olarak telefonunuzu test etmek için üzerine koyabilir ve şarj olup olmadığını test edebilirsiniz. Bu tür çalışmayı yapıp evde veya ofiste sabit bir şarj istasyonu haline getirebilirsiniz. Böylece piriz nerede? şarj aleti nerede? kablo nerede gibi sorular yerine, hemen cep telefonu şarj istasyonunu işaret edebilir ve kendi işinizi veya başkalarının şarj ihtiyacını görebilirsiniz. Kolay gelsin.

Gördüğünüz gibi kullanılmayan bir kitabın üzerine telefon şarj istasyonu yapılmış. Sizde bu güzel çalışmayı yapabilir ve hem dekoratif bir görünüme sahip olursunuz. Hem de şarj ihtiyacı olanların şarj ihtiyaçlarını bu yolla kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Kolay gelsin.

 

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Kelebek Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. el işi kağıdından kelebek yapımı, fon kağıdından kelebek ve kağıttan kelebek yapımı hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir