El İle Gölge Oyunları Yapmak

Eskiden gölge olan yerde hemen elimizle tavşan veya köpek gibi figürler yapardık. Şimdilerde ise bunu el ile gölge oyunları şeklinde sanat haline getirdiler. Bu tür çalışmaları TV programlarında yarışmalarda bazen karşımıza çıkabiliyor. Fakat bu tür çalışmaların nasıl yapıldığını merak edenler için bulduğum bu güzel çalışmanın resimli anlatımlarına bakarak sizde evde el hareketleri ile gölge oyunları yapabilmeyi öğrenebilirsiniz.

El ile gölge oyunları yapmak isteyenler için köpek, kedi, tavşan ve daha birçok değişik hayvanın figürünü yapabiliyorsunuz. Altta paylaştığım resimli anlatımda tavşan, ördek, kedi, köpek ve daha birçok hayvanın el hareketleri ile şeklini duvara yansıtabilirsiniz. Bu tür oyunlar eskiden çok popülerdi. Şimdilerde her ne kadar rağbet gösterilmese de yine de klasik yaşamak isteyenler için paylaştım. Umarım beğenirsiniz. Şimdi sizleri el hareketleriyle hayvan figürü yapmak isteyenler için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

 
 

el-ile-golge-oyunlari-yapmak

Gölge oyunları yapmayı seviyorsanız bu hareketlere ihtiyacınız olabilir. Çocuklarınız belki bilmeyebilir ama onlara bu güzel el hareketleriyle hayvan figürleri yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/200178

 

Balondan Mumluk Yapmak başlıklı bir önceki kendin yap paylaşımı da güzel. Ballon Vase, balloon vase ve balondan dekoratif vazo hakkında keyifle bakacağın bilgiler yer alıyor.

TWITTER'DA PAYLASILANLAR

Nuray

28 yaşındayım ve evliyim. 1 çocuk annesiyim ve aynı zamanda da dışarıdan okuyorum. Kendin yap sitesinin de editörüyüm. Hem evde kendim yapabileceğim, hem de sizlere kolay yapabileceğiniz birçok çalışmayı bulup paylaşıyorum. Sosyal medyada paylaşırsanız ve yorum bırakırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Etkili Yazar diyor ki:

    Çocukluğumdan beri hep özendiğim bir sanattır Gölge sanatı. Özellikle deve figürü çok hoşuma gitti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir