PÜSKÜLLÜ BAYAN PANÇO MODELİ

Puskullu-Bayan-Panco

Basit bayan panço modeli

Kolay ve gösterişli örgü işlerini çok seviyorum. Bugün size göstereceğim püsküllü bayan panço modeli işte bu şekilde yapımı oldukça kolay olan şık ve gösterişli bir model.

Tığ ile örgü yapmayı sevenler veya kendisi için farklı bir örgü modeli arayanlar bugün göstereceğim bayan panço modeline mutlaka göz atmalısınız.

Puskullu-Bayan-Panco

Püsküllü bayan panço modeli tığ ile işlenmiş ve basit tığ işi tekniklerinin kullanıldığı bir örgü işi. Panço yapımı için trabzanlardan sıralar yapılmış. Yani tığ ile trabzan yapmayı bilen herkesin yapabileceği bir el işi.

Püsküllü bayan panço modeli klasik panço örme tekniklerinden çok farklı bir şekilde yapılıyor. Panço iki tane parçanın birleştirilmesi ile yapılmış.

Bu iki parçayı örmek için ise kendi boy ölçünüzü dikkate almalısınız. Yapacağınız parçayı bedeninizde önden arkaya doğru atacağınız için zincir ölçüsünü buna göre ölçün. Daha sonra bunun üzerine trabzan sıraları yapın.

Yaptığınız iki parça örgü işini burada olduğu gibi birleştirin. Bu kısım pançonun arkada kalan kısmı olacak.  Sadece arka tarafta boyundan aşağıda olan kısım bu şekilde birleştirilmiş. Ön tarafta ise herhangi bir birleştirme yapılmamış.

Püsküllü bayan panço modelinin nasıl durduğu bu görselde daha iyi anlaşılıyor. Farklı renklerde ipler kullanılarak yapılan bu panço modeli size bir örnek olabilir. Burada olduğundan farklı bir örgü tekniği ile de bu şekilde bir panço yapabilirsiniz.

kaynak: pinterest.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*