RENKLİ ÇİÇEKLER TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

renkli-cicekler-tig-oyasi4-737x415
Renkli-Cicekler-Tig-Oyasi-Modeli-Yapimi

Yazma kenarına renkli çiçekler tığ oyası yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bu sıralar yeni ve farklı oya modellerini göstermeye çalışacağım. Bugün göstermek istediğim yazma kenarı oya modeli renkli çok şık ve gösterişli bir model. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını sizlere aşağıda videolu anlatım olarak vereceğim.

renkli-cicekler-tig-oyasi1

Çeyizlik oya modeli arayanlar için bugün yine yapımı oldukça basit olan ama gösterişli ve şık bir modelin yapımını göstermek istiyorum. Sade bir yazmanın kenarını renklendirmek için bu oya modelini tercih edebilirsiniz.

Renkli çiçekler tığ oyası modeli yapımı için burada sarı, pembe ve mavi oya ipleri kullanılmış. Yazma kahverengi tek renk bir yazma ve bu yazmaya uygun olarak da kahverengi bir ip tercih edilmiş. Bu kahverengi ip ile hem yazma kenarına gidilmiş hem de yapılan küçük çiçek motiflerinin orta kısmı yapılmış.

renkli-cicekler-tig-oyasi2

Yazma kenarına yapmak için öncelikle küçük çiçek motiflerinin yapılması gerekiyor. Yazma kenarına yetecek miktarda renkli oya ipleri ile bu çiçekler yapıldıktan sonra bu çiçekler yazmanın kenarına belirli bir sıra ile dizilmiş. Bu şekilde yazma kenarında şık bir oya modeli oluşturulmuş.

renkli-cicekler-tig-oyasi3

Yazma kenarı oya modelinin detaylı yapım aşaması video içerisinde en başından başlanarak çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ederseniz kısa sürede sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

Renkli çiçekler tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*