Renkli El İşi Kağıdından Minyatür Kase Yapmak

 

 

1

 

Kağıttan yapılan çalışmaları gördükçe sürekli sizlere bu başlık altından paylaşmaya çalışıyorum. Çünkü kağıttan yapılan çalışmalara adeta bayılıyorum. Bu yazımda da yine sizlere renkli el işi kağıdından minyatür kase yapmak için resimli bir anlatım paylaştım. Resimli anlatımda renkli fon kağıdından kase yapılmış ve nasıl yapıldığı da adım adım gösteriliyor. Öncelikle el işi kağıdından kase yapabilirsiniz. Renkli fon kağıdından minyatür kase yapabilirsiniz. Hatta kartondan minyatür kaseler de yapabilirsiniz. Paylaştığım resimli anlatımda öncelikle kağıdı katlayarak kase şekline dönüştürmeniz gerekiyor. Adım adım nasıl katlayacağınız ve katlama şeklinden sonra içe doğru katlayarak minyatür kase çalışmasına ulaşabiliyorsunuz.

Yaptığınız bu minyatür kaseyi çerez tabağı veya süs kasesi olarak da kullanabilirsiniz. Bu tür kaseler yaparak değişik renklerde takım olarak da üretebilirsiniz. Kalın mukavva kullanırsanız yaptığınız minyatür kasenin sağlamlığından da emin olabilirsiniz. Böylece uzun ömürlü minyatür kaseler yapmış olursunuz. Yaptığınız minyatür kaseleri süs olarak kullanabilir ve evinizi güzelleştirebilirsiniz. Sitemizde yer alan kağıttan çiçek yapmak gibi çalışmaları inceleyebilir ve yaptığınız minyatür kase çalışmasının içerisine kağıt süs örneklerini koymayı düşünebilirsiniz.

 

 

Şimdi sizleri renkli el işi kağıdından minyatür kase yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

renkli-el-isi-kagidindan-minyatur-kase-yapmak

Yapılan bu çalışma aslında origami sanatına kaçıyor biraz… çünkü origami de kağıt katlama sanatı olduğu için bu çalışma kağıttan yapılmış. Bu yüzden bu çalışmaya origami minyatür kase yapmak olarak da adlandırabiliriz. Origami kağıt katlama sanatı ile minyatür kase yapılışı da diyebileceğimiz bu çalışmayı evde istediğiniz bir kağıttan da yapabilirsiniz. Canınız sıkıldığında alın elinize bir kağıt ve yapmayı deneyin. Kolay gelsin.

source : http://www.vitaminihandmade.com/2014/06/diy-origami-gift-box.html

 

Daha önce paylaştığımız Tel Örgüden Işıklı Süs Yapmak başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. Watch Online Free dedi ki:

    WOW just what I was searchjing for. Came here by searching foor paper annd cardboard

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir